Pierwsza drużyna

Bez punktów w Siedlcach

,

Nie każda wyprawa do Siedlec musi kojarzyć się z czymś przyjemnym. Przed dwu laty właśnie tam, po golach Wójcika i Kalemby oraz zwycięstwie 2:1 „Garbarze” fetowali nieoczekiwany awans do I ligi.  Ale teraz było inaczej, dzięki zdobyciu bramki przez Wełnę to Pogoń zaksięgowała komplet drugoligowych punktów.

W poprzednią sobotę nastroje były biegunowo inne. „Brązowi” nader udanie wystartowali do wiosennych zmagań, wygrana z Legionovią (3:1) nie podlegała dyskusji. Pogoń natomiast wróciła na tarczy z Pruszkowa, gdzie mimo prowadzenia ostatecznie uległa Zniczowi (1:2). Przypomnijmy, że jesienią pogodził Garbarnię i Pogoń bezbramkowy remis.

Na boisko w Siedlcach wybiegli „Garbarze”’ w identycznym zestawieniu co w poprzedniej kolejce. Tym razem jednak nie było błyskawicznego wejścia w mecz, ani kreowania groźnych akcji zaczepnych. W kierunku bramki Smyłka niecelnie uderzał Radwanek, zaś współpraca Wyjadłowskiego ze Słomą nie odniosła pożądanego skutku.

Gospodarze byli bardziej konkretni, w kilku sytuacjach przyszło na przedpolu Frątczaka bić na alarm. Golkiper „Brązowych” nie dał się ani razu zaskoczyć, gdy próby podejmowali Repka, Więdłocha bądź Wiktoruk.

Bez bramek do pauzy, co zdarzy się po zmianie stron? Bliski dotarcia do centry z wolnego był Walków. Frątczak sparował piłkę po dystansowym uderzeniu Mosiejki. Po godzinie bardzo groźnie zrobiło się pod bramką Smyłka. Z wolnego dośrodkowywał Kowalski, po strzale głową Kujawy piłka nieuchronnie zmierzała do siatki Pogoni. I tak byłoby, gdyby nie ratunkowa interwencja któregoś z defensorów gospodarzy.

W końcu miejsce Walkowa zajął Firlej i był to ruch kadrowy o pierwszorzędnym znaczeniu. Chwilę po pojawieniu się na murawie właśnie Firlej (przed rokiem, zresztą na krótko, akurat piłkarz Garbarni…) niebezpiecznie „główkował” po dośrodkowaniu Mójty z wolnego. Frątczak zdołał sparować piłkę, ale dobitka Wełny była nieuchronna.

Od upływu regulaminowego czasu gry dzielił kwadrans.

Pogoń Siedlce – Garbarnia Kraków 1:0 (0:0)
Bramka: 74′ Wełna
Żółte kartki: Więdłocha – Serafin, Słoma, Kujawa
Widzów: 1013

Pogoń Siedlce: Smyłek – Mójta, Marciniec (65′ Kozłowski), Walków (72′ Firlej), Wiktoruk, Olszewski, Jaksik, Mosiejko (79′ Sadzwicki), Wełna, Repka, Więdłocha (90′ Romanowicz).

Garbarnia Kraków: Frątczak – Kujawa, Mruk, Masiuda (80′ Duda), Radwanek (69′  Feliks), Kuczak, Serafin (78′ Kołbon), Wyjadłowski (80′ Szewczyk), Słoma, Nakrosius, Kowalski.

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe