Dobrze się zaprezentować. Garbarnia gra w Siedlcach

,

Podopieczni trenera Łukasza Surmy w 22. kolejce drugiej ligi zmierzą się w Siedlcach z tamtejszą Pogonią. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę o godzinie 14:00.

„Brązowi” udanie wznowili drugoligowe rozgrywki, pokonując przed tygodniem w Krakowie Legionovię Legionowo 3:1. Garbarnia w dobrych nastrojach wyruszyła do oddalonych o 350 kilometrów Siedlec, z nadzieją, że z delegacji uda się przywieźć korzystny rezultat. „Garbarze” miło wspominają miasto w województwie mazowieckim, bowiem w czerwcu 2018 roku pokonali na wyjeździe Pogoń i po zwycięskich barażach zameldowali się w Fortuna 1 Lidze.

W 21. kolejce drugiej ligi „Biało-Niebiescy” mierzyli się na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. Spotkanie lepiej rozpoczęła Pogoń, która w 31. minucie meczu wyszła na prowadzenie za sprawą Kamila Walkowa, lecz to gospodarze w kolejnych minutach zadali dwa ciosy i ostatecznie pokonali siedlczan 2:1. Pogoń aktualnie plasuje się na czternastej pozycji z dorobkiem 24. oczek.

Trenerem Pogoni jest Bartosz Tarachulski, który tę funkcję piastuje od 21 grudnia 2019 roku. W przerwie zimowej doszło do kilku zmian w kadrze „Biało-Niebieskich”. Z klubem pożegnał się środkowy obrońca – Aya Diouf, natomiast do drużyny dołączyli między innymi: Tomasz Wełna, Eryk Więdłocha, Karol Jaksik, czy Dominik Sadzawicki.

Poprzednia bezpośrednia konfrontacja obu drużyn zakończyła się bezbramkowym remisem.