Pierwsza drużyna

Z 14-krotnym Mistrzem Polski w Chorzowie

,

Gra kontrolna z Ruchem Chorzów zakończy czwarty tydzień przygotowań „Brązowych” do rundy wiosennej. Spotkanie w Chorzowie to trzeci sprawdzian dla podopiecznych trenera Łukasza Surmy w trwającym okresie przygotowawczym.

Na pierwszy wyjazdowy sparing Garbarnia Kraków uda się na Górny Śląsk by zmierzyć się z jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. Mowa o chorzowskim Ruchu, który na przestrzeni lat, 14 razy sięgał po mistrzostwo Polski. Ostatnich sezonów „Niebiescy” nie zaliczą do udanych, bowiem z roku na rok klub notował spadek do niższej ligi, a dziś występuje na czwartym poziomie rozgrywkowym.

Podopieczni Łukasza Berety w trzeciej lidze (grupa trzecia) plasują się na pozycji wicelidera, ustępując miejsca jedynie drużynie rezerw Śląska Wrocław, do której tracą sześć punktów. W przerwie zimowej szeregi Ruchu zasilił Łukasz Janoszka, dla którego jest to powrót na stadion przy ul. Cichej. Oprócz napastnika do drużyny dołączył także pomocnik Piotr Kwaśniewski.

Przygotowania do rundy wiosennej chorzowianie rozpoczęli ósmego stycznia i do tej pory rozegrali dwa mecze kontrolne. W pierwszym z nich pokonali Spartę Lichtenberg 3:2, natomiast później nie dali szans Szombierkom Bytom, zwyciężając 4:0.

Sobotni pojedynek dla niektórych z graczy Garbarni będzie powrotem do miejsca, w którym niegdyś występowali. Mowa tutaj o Jakubie Kowalskim, Kamilu Włodyce i Kamilu Słomie. Ponadto do pojedynku przeciwko swojemu byłemu klubowi z ławki trenerskiej  „Brązowych” przystąpi trener Łukasz Surma.

Warto zaznaczyć także, że najbliższy przeciwnik Garbarni w tym roku obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia. Dodatkowo o chorzowskim klubie było głośno pod koniec 2019 roku, za sprawą oficjalnej aplikacji mobilnej, dzięki której kibice mogą się włączyć w odbudowę Ruchu. Użytkownicy poprzez codzienne zakupy będą mogli wspierać Ruch finansowo, nie wydając na ten cel dodatkowo ani grosza.

Ruch Chorzów – Garbarnia Kraków
Sobota, 1 lutego 2020, godz. 12:00
Chorzów, Kompleks Boisk „Kresy”, ul. Wolności 139

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe