Pierwsza drużyna

A. Kozioł: Dobrze przeciwstawiliśmy się rywalom

,

Aleksander Kozioł, który w sobotniej potyczce z Rekordem Bielsko-Biała rozegrał 45 minut podsumowuje drugi zimowy sparing „Brązowych”. Bramkarz ocenia także okres przygotowawczy oraz wypowiada się na temat rywalizacji o miejsce w bramce Garbarni.

– Rekord był fajnym, dobrze zorganizowanym przeciwnikiem. Widać było, że rywale mieli pomysł na grę, nieźle operowali piłką. Uważam, że dobrze im się przeciwstawiliśmy, co pokazał wynik. Wygraliśmy ten mecz, stworzyliśmy sporo sytuacji, jednak nie wszystkie udało się wykorzystać. Najważniejsze, że odnieśliśmy zwycięstwo – rozpoczął.

W październiku golkiper Garbarni doznał kontuzji, która wyeliminowała go z gry w drugiej części rundy jesiennej. Czy ze zdrowiem bramkarza jest już wszystko w porządku? – Doznałem dość poważnej kontuzji, jakim było uszkodzenie nadgarstka. Cały grudzień poświęciłem, aby nadgarstek wrócił do pełnej dyspozycji. Uczęszczałem na rehabilitację i od początku przygotowań jestem już w 100% zdrowy i gotowy do walki o miejsce w składzie – powiedział.

–  O to w tym wszystkim chodzi, żeby w drużynie była zdrowa rywalizacja. Wówczas cała nasza trójka zyskuje sportowo – dodał.

Obóz dochodzeniowy w Skotnikach, który rozpoczął się w poniedziałek to nowość w przygotowaniach „Brązowych”, porównując je z rokiem ubiegłym. Jak wyglądają zajęcia? –  Uważam, że jest to dobry pomysł. Mamy u siebie warunki, aby trenować na własnych boiskach, a dodatkowo korzystamy z obiektów w Skotnikach. Treningi są trochę urozmaicone. Nie tylko piłka nożna, ale także inne dyscypliny, które mogą nam pomóc zbudować formę wykorzystując różne aktywności. Mieliśmy na przykład zajęcia z boksu. Odbywamy także sporo treningów ogólnorozowojwych, w połączeniu z techniką piłkarską – wyjawił bramkarz.

– Jesteśmy po ciężkim okresie, jeszcze w przyszłym tygodniu mamy kilka dni mocniejszych treningów. Delikatnie widać zmęczenie, ale teraz jest ten czas, w którym musimy dać z siebie więcej, niż 100%. To jest ten okres, kiedy należy się odpowiednio przygotować, aby forma nadeszła we właściwym momencie – kontynuował.

Jednym z nowych zawodników „Brązowych” w przerwie zimowej został Donatas Nakrošius, który wzmocnił blok defensywny Garbarni. – Donatas jest doświadczonym zawodnikiem. Rozegrał sporo meczów w polskiej lidze. Myślę, że nie będzie większych problemów, ponieważ szybko zaaklimatyzował się w naszej drużynie. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie układać się pozytywnie – zakończył.

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe