Pierwsza drużyna

K. Szewczyk: Chcemy skupić się na ciężkiej pracy

,

Sobotnią grę kontrolną z Węgrzcanką Węgrzce Wielkie do udanych zaliczy cały zespół Garbarni Kraków. Szczególne powody do zadowolenia może mieć Krzysztof Szewczyk, który w pierwszym sparingu zdobył dwie bramki i zanotował asystę.

– Sparing posłużył na pewno do tego, abyśmy spokojnie weszli w okres przygotowawczy. Jesteśmy po dość ciężkich treningach, każdy wystąpił w niedużym wymiarze czasowym. Cieszy, że odnieśliśmy zwycięstwo, wysoko pokonując rywala oraz że stwarzaliśmy sytuacje podbramkowe. Celem na to spotkanie było między innymi przećwiczenie gry w ofensywie. Cieszę się, że zagraliśmy na zero z tyłu, bo to też jest nasz cel na czas przygotowań do rundy wiosennej – rozpoczął „Szewa”.

– Jestem zadowolony, że od początku okresu przygotowawczego dobrze się czuję. Zdobyłem dwie bramki, aczkolwiek był to pierwszy sparing. Najważniejszy moment to końcówka lutego. Wtedy muszę mieć formę i trafiać do siatki rywali, aby pomóc zespołowi zrealizować cel, który mamy postawiony – kontynuował.

W najbliższych dniach podopieczni trenera Łukasza Surmy wkroczą w jeszcze bardziej intensywny trening, a zwieńczeniem całego tygodnia będzie kolejna gra kontrolna. Tym razem z trzecioligowcem. – W tym tygodniu zaczynamy trenować po dwa razy dziennie. Mamy zaplanowane mocne treningi. Ciężki tydzień zakończymy grą sparingową z drużyną Rekordu Bielsko Biała. Nie wybiegamy daleko w przyszłość. Przede wszystkim chcemy skupić się na ciężkiej pracy, aby zaowocowała w nadchodzącej rundzie wiosennej – zakończył napastnik „Brązowych”.

Fot. Kacper Ząber

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe