Pierwsza drużyna

Powtórzyć wynik z pierwszego meczu. Jedziemy do Rzeszowa!

,

Ostatnim akcentem w tym roku kalendarzowym będzie rywalizacja „Brązowych” w Rzeszowie z tamtejszą Stalą. Podopieczni trenera Łukasza Surmy stawią czoła szóstej drużynie drugiej ligi. Początek starcia w sobotę, 30 listopada o godzinie 13:00.

„Biało-niebiescy” zdecydowanie lepiej prezentują się na własnym stadionie, niż w delegacji. Świadczy o tym zdobycz punktowa, bowiem 2/3 oczek „Stalowcy” zdobyli będąc gospodarzem. Z kompletem punktów z ulicy Hetmańskiej 69 wyjechały tylko dwie drużyny – Gryf Wejherowo i Górnik Łęczna, a Resovia i GKS Katowice musiały zadowolić się remisem.

Przedsezonowe aspiracje o awansie na pierwszoligowe boiska w szeregach podopiecznych trenera Janusza Niedźwiedzia nie były przesadzone, bowiem rzeszowska Stal w dalszym ciągu znajduje się w górnej części tabeli, aktualnie zajmując miejsce dające udział w barażach.

Trzeba też przyznać, że „biało-niebiescy” mieli w tym sezonie gorsze momenty. Jeden z nich przydarzył się rzeszowianom na przełomie września z październikiem. Uwzględniając rozgrywki Totolotek Pucharu Polski, „Stalowcy” zanotowali pięć meczów bez zwycięstwa. W ostatnich pięciu ligowych pojedynkach drużyna prowadzona przez Janusza Niedźwiedzia przegrała trzykrotnie. Stal na zwycięski szlak powróciła przed tygodniem w Legionowie, pewnie pokonując beniaminka 3:0.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie z Rzeszowa jest Artur Pląskowski, autor siedmiu bramek. Tuż za nim znajdują się Grzegorz Goncerz wraz z Wojciechem Reimanem, którzy pięciokrotnie znajdowali sposób, aby pokonać bramkarzy rywali.

Garbarnia Kraków do Rzeszowa pojedzie podrażniona, bowiem przed tygodniem uległa w bardzo ważnym meczu Skrze Częstochowa. „Brązowi” na koniec roku znaleźli się w nieciekawym położeniu, ponieważ znajdują się na ostatniej bezpiecznej pozycji. Podopieczni trenera Łukasza Surmy za wszelką cenę będą chcieli poprawić swoją sytuację w tabeli, aby na wiosnę uzyskać jak najlepszą pozycję startową. Za „Garbarzami” przemawia fakt, iż lepiej sobie radzą w delegacji, a w tym sezonie znaleźli już sposób na rzeszowian. Garbarnia przed własną publicznością pokonała Stal 2:1, a na listę strzelców wpisali się Grzegorz Marszalik i Mateusz Wyjadłowski. Nie mamy nic przeciwko, aby ten scenariusz powtórzył się w listopadowe popołudnie.

Pierwszy gwizdek arbitra na stadionie przy ul. Hetmańskiej 69 rozbrzmi o godzinie 13:00. Z sobotniego starcia będzie prowadzona transmisja w systemie PPV, a jej koszt wynosi 12 zł. Mecz Garbarni ze Stalą Rzeszów będzie można obejrzeć TUTAJ .

20. kolejka drugiej ligi polskiej
Sobota, 30 listopada 2019, godz. 13:00,  Stadion Miejski w Rzeszowie, ul. Hetmańska 69
Stal Rzeszów – Garbarnia Kraków

Fot. Paweł Zapiór

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe