U-19: Zwycięstwo na przedostatniej prostej

,

Po niespodziewanej porażce z Pcimianką Pcim, juniorzy starsi Garbarni udanie zrewanżowali się za stratę punktów pewnie pokonując 3:0 Orkan Rabę Wyżną. Bramki dla „Brązowych” zdobyli Mateusz Kardas, Mateusz Grzybowski oraz Dominik Cholewa.

Przed pierwszą okazją wyjścia na prowadzenie stanął już w 7. minucie Mateusz Grzybowski, lecz jego strzał był minimalnie niecelny. W kolejnej akcji o zmianę wyniku mógł pokusić się Michał Supel, tym razem futbolówka zatrzymała się na słupku. „Brązowi” w pierwszym kwadransie zdecydowanie mieli przewagę nad swoimi rywalami, jednak piłka nie chciała wpaść do siatki. W odpowiedzi gracze Orkana dwukrotnie próbowali strzałów z dystansu, które nie stanowiły większego zagrożenia dla Huberta Świerczyńskiego.

Podopieczni Stanisława Śliwy na prowadzenie wyszli w 20. minucie, kiedy to Mateusz Kardas celnie dobił uderzenie z rzutu wolnego Damiana Zięby. Kilka minut później Garbarnia ponownie po stałym fragmencie stworzyła spore zamieszanie pod polem karnym rywali, tym razem jednak Kamil Kowalczyk uderzył obok słupka. Przed końcem pierwszej części gry “Brązowym” udało się jeszcze podwyższyć prowadzenie, a bramkowa akcja rozpoczęła się od niezbyt pewnego wybicia piłki przez golkipera Orkana. Bezpańską piłkę głową zgrał Zięba, a Mateusz Grzybowski minął jednego z obrońców i po długim słupku umieścił futbolówkę w siatce.

Podbudowana dwubramkową przewagą Garbarnia pewnie wyszła na druga część spotkania. W 60. minucie Kamil Kaczmarczyk odnalazł w polu karnym Piotra Cebularza, jednak w tej sytuacji dobrze “na raty”  interweniował Sarniak. Kilka chwil później Piotrek dołożył cegiełkę do trzeciej bramki, zaliczając asystę. Świetnie dośrodkował na głowę Dominika Cholewy, który z łatwością wpakował piłkę do pustej bramki. Na jedenaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry Garbarnia miała szansę na czwarte trafienie, jednak z rzutu karnego chybił Piotr Sabat.

Goście rzutem na taśmę mogli jeszcze pod koniec pojedynku zdobyć honorowe trafienie.  Na strzał z połowy boiska zdecydował się jeden z zawodników Orkana, lecz w tej sytuacji świetnym refleksem popisał się Hubert Świerczyński, wybijając piłkę na rzut rożny.

Dla podopiecznych Stanisława Śliwy spotkanie z Orkanem było przedostatnim meczem w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych. Obecnie „Brązowi” z dorobkiem 33. punktów zajmują drugie miejsce. Ostatni akcent przed ligową przerwą Garbarnia zaliczy w niedzielę 10 listopada, kiedy to na wyjeździe zmierzy się z drugim od końca Spartakiem Skawce.

Garbarnia Kraków – Orkan Raba Wyżna 3:0 (2:0)

Bramki: 20′ Kardas, 39′ Grzybowski, 75′ Cholewa

Garbarnia Kraków: Świerczyński – Dziarkowski (85′ Kolendowski), Kardas, Mielec (82′ Jaskuła), Sabat, Kaczmarczyk (71′ Bielecki),  Zięba, Supel (58′ Cebularz),  Bierówka (79′ Sermak), Kowalczyk, Grzybowski (65′ Cholewa)

Orkan Raba Wyżna: Sarniak – Kaliński, Sędek, Możdżeń, Sawina, Lichosyt – Ogrody (68′ Święchowicz), Gacek, Trybuła (76′ Bocheńczak), Antolak (85′ Stachura), Brynkus (65′ Pątko)

Sędzia główny: Kamil Adamski