Drużyny młodzieżowe

U-17: Bez bramek na zakończenie ligi

,

Bezbramkowym remisem zakończyła się czwartkowa rywalizacja podopiecznych trenera Roberta Włodarza w derbowym starciu z Hutnikiem Kraków. „Brązowi” zakończyli ligowe zmagania na czwartej pozycji z dorobkiem 23. oczek.

Mecz 14. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych bardzo dobrze mogli rozpocząć zawodnicy Hutnika, którzy stworzyli dwie klarowne sytuacje. Dawid Żakieta znalazł się z w sytuacji sam na sam z Jackiem Smyrakiem, ale golkiper Garbarni wyszedł z opresji obronną ręką. Podobnie jak 120 sekund później, kiedy z pomocą bramkarzowi „Brązowych” przyszedł Michał Kordylewski.

Po dwudziestu minutach gry podopieczni trenera Roberta Włodarza po raz pierwszy zagrozili bramce gości. Dwukrotnie uderzał Damian Derenda, lecz piłka poszybowała nad poprzeczką, natomiast w kolejnej akcji minęła słupek bramki strzeżonej przez Eryka Dudka. W 33. minucie spotkania wyborną sytuację, aby dać prowadzenie Garbarni miał Konrad Grzyb, jednak piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. W końcówce pierwszej części gry swoją szansę ponownie miał Derenda, a później Michał Januszewski, ale piłka i tym razem nie znalazła się w bramce Hutnika.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a obie ekipy wykreowały kilka okazji do zdobycia bramki. Po stronie „Brązowych” bliski wpisania się na listę strzelców po uderzeniu z dystansu był Krystian Bzdyl, natomiast gracze z Suchych Stawów w ostatnich minutach ostemplowali poprzeczkę bramki Smyraka. Ostatecznie po 90. minutach gry futbolówka nie znalazła drogi do siatki.

Czwartkowy mecz 14. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych był ostatnim w tym roku. „Brązowi” zakończyli ligowe zmagania na czwartym miejscu, natomiast Hutnik zajął pierwsze miejsce w grupie i powalczy o Centralną Ligę Juniorów U-17.

Garbarnia Kraków – Hutnik Kraków 0:0

Garbarnia Kraków: Smyrak – Bzdyl, Derenda, Dudzik, Grzyb, Januszewski, Kordylewski, Kwapiński, Mądry, Niedzielski, Wilk

Hutnik Kraków: Dudek – Kopeć, Garb, Kaczyński, Wieczorek, Kosakowski, Podkowa, Kornaś, Kowalski, Żakieta, Kądzielski

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe