Zaległy pojedynek ze Zniczem

,

Napięty harmonogram mają w ostatnich dniach podopieczni trenera Łukasza Surmy. W piątek mierzyli się na wyjeździe z Bytovią Bytów, a już w poniedziałek wyruszyli do oddalonego od Krakowa o 300 kilometrów Pruszkowa, gdzie kolejnego dnia rozegrają zaległe spotkanie trzynastej kolejki ze Zniczem.

W pierwotnym terminie spotkanie obu drużyn miało się odbyć w weekend 12-13 października, jednakże zostało przeniesione m.in z powodu powołania do reprezentacji narodowej Bartłomieja Mruka. Obrońca Garbarni w pełnym wymiarze czasowym wystąpił w dwóch towarzyskich potyczkach – z Anglią i Albanią.

Zarówno „Brązowi”, jak i „Żółto-czerwoni” nie mogą swoich ostatnich spotkań zaliczyć do udanych. Podopieczni Łukasza Surmy polegli w Bytowie 1:2, a wygraną rywalom zapewnił 19-letni Karol Czubak, który strzelił oba gole. Młody napastnik trafiał do bramki jak na zawołanie na początku sezonu, mając na koncie po siedmiu kolejkach aż sześć goli. Obecnie z ośmioma trafieniami na koncie jest trzeci w klasyfikacji strzelców drugiej ligi. W piątkowym spotkaniu kontaktową bramkę dla Garbarni zdobył uderzeniem z rzutu karnego Krzysztof Szewczyk.

Zawodnicy z Proszkowa natomiast w ekstremalnych warunkach atmosferycznych przegrali z Górnikiem Polkowice 2:4. Mecz rozpoczął się z czterdziestominutowym opóźnieniem , ze względu na gęstą mgłę, która później doprowadziła jeszcze do przerwania gry na kolejne 40 minut. W tych warunkach lepsi okazali się gracze Górnika, którzy szybko wypracowali sobie przewagę 3:0. Ostatecznie gospodarze zdołali zdobyć dwa gole, jednak było to za mało, by obrócić losy spotkania.

Podopieczni Andrzeja Prawdy znajdują się obecnie o dwie lokaty wyżej od „Brązowych” i z 21. punktami są dziewiąci w ligowej stawce. Najlepszym strzelcem po stronie gospodarzy wtorkowego pojedynku jest Paweł Moskwik, który pięciokrotnie w tym sezonie wpisał się na listę strzelców. Obie drużyny spotkały się w bezpośrednich pojedynkach w sezonie 17/18, a bilans tych spotkań jest remisowy. W pierwszym meczu Garbarnia na własnym terenie uległa 0:1, a gola w samej końcówce strzelił z rzutu wolnego Maciej Machalski. W rewanżu lepsi okazali się być podopieczni Mirosława Hajdo, którzy po bramce Flipa Wójcika w siódmej minucie zrewanżowali się za porażkę z poprzedniej rundy.

Z wtorkowego starcia będzie prowadzona transmisja w systemie PPV. Jej koszt to 12 zł. Mecz Garbarni w Pruszkowie będzie można obejrzeć TUTAJ.

12. kolejka 2 Liga Polska
Wtorek, 29 października 2019, godz. 19:00,  Stadion w Pruszkowie, ul. Bohaterów Warszawy 4