Pierwsza drużyna

Zrewanżować się za Puchar Polski

,

Po trzydziestu dniach ponownie naprzeciwko siebie staną zespoły Garbarni Kraków i Bytovii Bytów. Tym razem stawką spotkania będą punkty na szczeblu drugiej ligi, a mecz odbędzie się w piątek 25 października o godzinie 18:00 w Bytovie. 

Dokładnie miesiąc temu obie drużyny rywalizowały ze sobą w Krakowie w ramach 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski. Lepsze humory po tej potyczce z pewnością mają bytowianie, którzy zwyciężyli na obcym terenie 2:1 i przeszli do kolejnej rundy pucharu krajowego. Ozdobą spotkania bez wątpienia było trafienie dla „Brązowych” z rzutu wolnego w wykonaniu Adriana Jurkowskiego, lecz to wszystko na co we wrześniowe popołudnie było stać Garbarnię. Należy także dostrzec rotacje, jakie miały miejsce w składach obu ekip, bowiem nie wystąpiły one w swoich najmocniejszych zestawieniach.

„Czarne Wilki” podobnie jak Garbarnia dobrze rozpoczęły sezon na szczeblu drugiej ligi, jednak z czasem zaczęły przytrafiać się gorsze momenty. Obecnie w ligowej tabeli Bytovia plasuje się na siódmej pozycji z dorobkiem 22. oczek. „Brązowi” na swoim koncie zgromadzili cztery punkty mniej, jednak mają jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie ze Zniczem Pruszków.

Największy wpływ na grę ofensywną bytowian, co bezpośrednio przekłada się na zdobywane punkty mają 19-letni napastnik Karol Czubak oraz 31-letni pomocnik Daniel Feruga. Obaj zawodnicy na swoich kontach zapisali do tej pory po sześć trafień, co daje im miano najskuteczniejszych w drużynie.

Podopieczni trenera Łukasza Surmy po trzech porażkach z rzędu przed własną publicznością, w sobotę zdobyli jeden punkt remisując z Gryfem Wejherowo 1:1. „Brązowi” w tym sezonie dobrze radzą sobie w meczach wyjazdowych, bowiem na 12 możliwych punktów zdobyli 8. Na taki bilans złożyły się zwycięstwa w Częstochowie, Legionowie oraz remisy w Polkowicach i Łodzi. Liczymy, że w piątek uda się podtrzymać dobrą passę w delegacji.

Z piątkowego starcia będzie prowadzona transmisja w systemie PPV. Jej koszt to 12 zł. Mecz Garbarni w Bytowie będzie można obejrzeć TUTAJ.

15. kolejka 2 Liga Polska
Piątek, 25 października 2019, godz. 18:00, Bytów, ul. Mickiewicza 13
Bytovia Bytów – Garbarnia Kraków

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe