Druga drużyna

LO: Hat-trick Zalejskiego daje trzy punkty „Brązowym”

,

W 11. kolejce Ligi Okręgowej drugi zespół Garbarni pokonał rezerwy Wiślan Jaśkowice 4:2. Trzy bramki dla Garbarzy zdobył Norbert Zalejski, natomiast jedno trafienie dołożył Mateusz Ząbczyk.

Ewentualne zwycięstwo w sobotnim pojedynku pozwoliłoby „Brązowym” zameldować się na fotelu lidera przynajmniej do niedzieli, kiedy to swój mecz rozgrywała Wieczysta Kraków. Podopieczni trenera Stanisława Śliwy od pierwszych minut zabrali się do intensywnej pracy, aby losy spotkania rozstrzygnąć na swoją korzyść. W 15. minucie spotkania indywidualną akcją popisał się Dominik Cholewa, jednak piłka po strzale napastnika minęła słupek bramki Wiślan. Pięć minut później odpowiedzieli gospodarze strzałem zza szesnastki, natomiast skuteczną interwencją popisał się Bartosz Kornecki zbijając piłkę na słupek. W kolejnych minutach w dobrych sytuacjach znaleźli się Bartosz Baran i Norbert Zalejski, lecz futbolówka w obu sytuacjach nieznacznie minęła bramkę.

w 34. minucie koncert strzelecki rozpoczął Zalejski, który wykorzystał błąd golkipera Wiślan i wpakował piłkę do pustej bramki. Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej części gry prowadzenie podwyższył Mateusz Ząbczyk. W 55. minucie spotkania zakotłowało się pod bramką Garbarni. Piłka po uderzeniu z dystansu odbiła się od poprzeczki, następnie dobitkę obronił Kornecki, natomiast wobec uderzenia Piotra Kawalera bramkarz „Brązowych” był bezradny.

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy podwyższyli prowadzenie w 68. minucie meczu. Dwójkową akcję Baran – Zalejski zakończył ten drugi. Odpowiedź gospodarzy przyszła natychmiast. 120 sekund później po rzucie wolnym wykonywanym przez Łukasza Sadego skapitulował Kornecki.

Ostatnie słowo należało jednak do Garbarni, a właściwie Norberta Zalejskiego, który zdobywając hat-tricka przypieczętował zwycięstwo „Brązowych”.  Wobec zwycięstwa Wieczystej z Piastem Wołowice, Garbarze w dalszym ciągu są wiceliderem rozgrywek.

W 12. kolejce Ligi Okręgowej „Brązowi” podejmą na własnym obiekcie Kmitę Zabierzów. Spotkanie zostanie rozegrane 27 października o godzinie 10:00.

Wiślanie II Jaśkowice – Garbarnia II Kraków 2:4 (0:1)
Bramki: 61′ Kawaler, 72′ Sady – 34′, 68′, 85′ N. Zalejski, 47′ Ząbczyk,

Garbarnia: Kornecki – Surma, Dzierżak (46′ Zygmunt), Trojan, Baranik – N. Zalejski, Strzeboński, Guguła, Ząbczyk – Baran, Cholewa (69′ Wojnowski)