U-19: Dunajec poległ przy Rydlówce

,

Juniorzy starsi Garbarni udanie zrehabilitowali się za porażkę z ubiegłej kolejki i tym razem pewnie pokonali Dunajec Nowy Sącz aż 5:0.

Pierwszą okazję „Brązowi” mieli już w trzeciej minucie spotkania, kiedy to uderzał Norbert Bierówka, jednak zbyt lekko by zaskoczyć golkipera Dunajca. “Worek z bramkami” rozwiązał chwilę później Kamil  Kaczmarczyk, który to wykorzystał zamieszanie w polu karnym i ostatecznie umieścił piłkę w siatce. Podopieczni Stanisława Śliwy w dalszym ciągu przeważali nad przeciwnikiem i tworzyli kolejne akcje. W 15.  minucie uderzenie Damiana Zięby z ogromnymi trudnościami wybronił Dawid Wójtowicz. W pierwszych fragmentach pojedynku niezwykle aktywny w ataku “Brązowych” był Norbert Bierówka, udowadniając to drugim golem dla Garbarni. Tuż przed przerwą wynik na 3:0 podwyższył Damian Zięba. Kąśliwym strzałem tuż przy słupku zaskoczył bezradnego bramkarza drużyny przyjezdnych.

Drugą odsłonę spotkania znów świetnie rozpoczęli gospodarze, którzy kilka chwil po gwizdku sędziego zdobyli czwartą już bramkę. Tym razem zamieszanie i brak zdecydowania defensorów Dunajca wykorzystał Mateusz Grzybowski. W polu karnym rywali zdołał on  “musnąć” futbolówkę i tym samym skierował ją do siatki. Przyjezdni natomiast tworzyli zagrożenie głównie po stałych fragmentach gry. W krótkim czasie Michał Baran dwa razy chciał zaskoczyć uderzeniami z rzutów wolnych Świerczyńskiego. Drugi strzał zawodnika Dunajca z szesnastu metrów poszybował jednak tuż nad poprzeczką.

“Brązowi” cały czas kontrolowali sobotnie spotkanie, umiejętnie przerywając ofensywne zapędy rywali, jednocześnie tworząc kolejne sytuacje podbramkowe. I tak w 80. minucie spotkania wynik na 5:0 stanowił Norbert Bierówka, drugi raz w tym meczu zapisując się na liście strzelców. Wykorzystał świetne podanie Cebularza, stanął ‘oko w oko” z bramkarzem rywali, który jednak zdołał nogami zatrzymać futbolówkę. Wobec dobitki zawodnika Garbarni był już jednak bez szans.

Wysoką wygraną Garbarze zrehabilitowali się za porażkę z BKS Bochnia i tym samym wrócili na zwycięską ścieżkę. Z dwudziestoma czterema punktami zajmują obecnie drugą lokatę. Na czele w dalszym ciągu znajdują się zawodnicy Sandecji, którzy z kompletem dziesięciu zwycięstw przewodzą w tabeli. W kolejnym spotkaniu podopieczni Stanisława Śliwy zmierzą się 12 października z AP Profi Kraków.

Garbarnia Kraków – Dunajec Nowy Sącz 5:0 (4:0)

Bramki: 14′ Kaczmarczyk, 27′, 83′ Bierówka, 40′ Zięba, 42′ Grzybowski

Garbarnia Kraków: Świerczyński – Dziarkowski (73′ Jaskuła), Kardas, Mielec, Sabat, Kaczmarczyk (70′ Główczyk), Dzierżak (86′ Wojnowski), Zięba (79′ Cebularz), Bierówka, Grzybowski (58′ Supel), Kowalczyk (58′ Cholewa).

Dunajec Nowy Sącz: Wójtowicz – Suchanek,  Nika, Majoch, Kuźma (66′ Gajewski), Górka, Baran, Sobczyk (66′ Góra), Król, Kiełbasa, Rutkowski.

Sędzia główny: Sebastian Krasny