U-19: Kiedyś porażka musiała przyjść

,

Podopieczni Stanisława Śliwy przegrali w wyjazdowym spotkaniu z BKS Bochnia 1:3. Dla „Brązowych” jest to druga porażka w sezonie.

Spotkanie mogło rozpocząć się znakomicie dla piłkarzy Garbarni, którzy już w 5. minucie mieli znakomitą okazję na gola. W pole karne rywali z  piłką przy nodze wpadł Kowalczyk, jednak jego uderzenie z linii bramkowej zdołał wybić obrońca BKS-u. Dobitka Cebularza natomiast o centymetry minęła słupek bramki strzeżonej przez Stefaniaka. Dziesięć minut później to jednak gospodarze cieszyli się z prowadzenia w tej rywalizacji. Indywidualna akcję celnym strzałem zakończył Jakub Kleszcz.

„Brązowi” bardzo dobrze zareagowali na utratę gola, szybko doprowadzając do remisu. Damian Zięba w polu karnym przeciwników zdołał głową zgrać futbolówkę do Kowalczyka, który umieścił ją pewnie w siatce. Kilka chwil później strzelec gola ponownie stanął przed szansą na zdobycie gola, jednak tym razem piłka poszybowała nad poprzeczką. Kolejne minuty pierwszej połowy należały do krakowian, którzy byli aktywniejsi i stwarzali więcej zagrożenia od swoich rywali. Zabrakło jednak skuteczności.

W 52. minucie Norbert Bierówka popisał się mocnym uderzeniem zza pola karnego, lecz na posterunku dobrze zachował się golkiper rywali broniąc jego strzał z trudnościami. „Brązowi”  zdecydowanie spuścili z tonu, a inicjatywę przejęli gracze z Bochni. W 70. minucie spotkania jedenastkę pewnie wykorzystał Dawid Burek, tym samym wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. I znów podopieczni Stanisława Śliwy dobrze zareagowali na utratę gola, starając się wyrównać stan rywalizacji. Na przeszkodzie stanęła jednak poprzeczka, którą obił Mateusz Grzybowski. Kilka chwil później gracze z Bochni zdobyli swoją trzecią bramkę. Świerczyńskiego pokonał Jakub Pasiuta.

Stan rywalizacji próbowali jeszcze w samej końcówce zmienić Mateusz Kardas oraz Dominik Cholewa. Piłka po strzale tego pierwszego odbiła się jednak od słupka, natomiast uderzenie Cholewy praktycznie z linii bramkowej zdołali wybić obrońcy gospodarzy.

BKS Bochnia – Garbarnia Kraków 3:1

Bramki: 15’ Kleszcz, 22’ Kowalczyk, 70’ Burek 77’ Pasiuta

BKS Bochnia: Stefaniak – Cieśla, Mazur, Kleszcz, Burek, Kubas, Walewski, Cabała (70’ Olchawa), Pasiuta, Drożdż (81’ Musiał), Pałkowski

Garbarnia Kraków: Świerczyński – Dziarkowski, Kardas, Kolendowski, Sabat (65’ Supel), Główczyk (51’ Kaczmarczyk), Dzierżak, Zięba, Bierówka (81’ Sarga), Cebularz (51’ Grzybowski), Kowalczyk (65’ Cholewa)

Sędzia: Rafał Gnutek

Żółte kartki: Burek, Walewski – Bierówka, Kardas