U-19: Grzybowski show. Podhale pokonane

,

W szóstej kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych zawodnicy Garbarni pewnie rozprawili się z Podhalem Nowy Targ 4:1. Wejściem smoka popisał się Mateusz Grzybowski, który na murawie pojawił się w drugiej połowie i w krótkim czasie zdołał skompletować hat tricka.

Kibice „Brązowych” nie musieli długo czekać na pierwsze trafienie gospodarzy. Już w 12. minucie z rzutu rożnego futbolówkę dogrywał Piotr Sabat, a Jakub Mielec bez problemu głową umieścił ją w siatce. Kilka minut później podopieczni Stanisława Śliwy znów mieli bramkową okazję ze stałego fragmentu gry. Strzał z rzutu wolnego Dominika Zięba umiejętnie wybronił golkiper przyjezdnych. Podhale nie miało wielu sytuacji na zdobycie gola, jednak byli skuteczni w swoich poczynaniach. Indywidualną akcją popisał się kapitan Podhalan Mateusz Otręba, który minął Mielca i z bliskiej odległości, soczystym strzałem pokonał Świerczyńskiego. Piłka zdołała jeszcze musnąć słupek bramki i wpadła do siatki.

Początek drugiej części znów należał do gospodarzy tego pojedynku. Sabat uruchomił podaniem Norberta Bierówkę, który bez dłuższego zastanowienia huknął na bramkę strzeżoną przez golkipera Podhalan. Ten jednak popisał się świetną interwencją, ratując tym samym swój zespół przed utratą gola. “Brązowi” z minuty na minutę rozkręcali się i coraz to odważniej konstruowali kolejne akcje. Na pewno wpływ na to miało pojawienie się Mateusza Grzybowskiego, który rozruszał ofensywę Garbarzy. Niecały kwadrans po zameldowaniu się na murawie cieszył się z pierwszego trafienia. W 69. minucie pewnie wykorzystał on jedenastkę po zagraniu ręką w polu karnym jednego z obrońców rywali.

W samej końcówce spotkania podopieczni Stanisława Śliwy potwierdzili swoją dominację i wysoką skuteczność. Dzierżak dogrywał do Grzybowskiego, który agresywnie wszedł w pole karne i uderzył celnie lewą nogą, tuż przy słupku. Jak się później okazało nie było to jego ostatnie trafienie. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry piłkę z rzutu wolnego dostał Norbert Bierówka, podając ją właśnie do Grzybowskiego. Ten znów lewą nogą uderzył na bramkę, ustalając wynik spotkania na 4:1 i tym samym zdobywając hat tricka.

“Brązowi” zajmują obecnie trzecia lokatę w tabeli z piętnastoma zgromadzonymi punktami. W kolejnym spotkaniu zmierzą się na wyjeździe 15 września sie z Unią Tarnów.

Garbarnia – Podhale Nowy Targ 4:1 (1:1)
Bramki: 12’ Mielec, 69’, 83’ 88’ Grzybowski – 36’ Otręba
Sędzia główny: Grzegorz Jabłoński
Żółte kartki: Sabat, Ptak

Garbarnia: Świerczyński – Kolendowski, Kardas, Mielec, Sabat, Kaczmarczyk (55’ Bielecki), Dzierżak (87’ Cholewa), Zięba, Bierówka, Supel (55’ Grzybowski), Kowalczyk.
Podhale Nowy Targ: Grabowski – Burnat, Twaróg, Otręba (78′ Czech), Molis, Czubiak (73’ Kucharski), Ptak, Rusnaczyk (82′ Bachul), Florek (67’ Szwajnos), Mańko, Wójcik.