Druga drużyna

LO: Porażka w meczu na szczycie

,

W meczu na szczycie krakowskiej Ligi Okręgowej, druga drużyna Garbarni Kraków przegrała 0:2 z Wieczystą Kraków. Bramki dla gości w drugiej części meczu zdobyli Paweł Słonina i Adrian Frańczak.

Do niedzielnego pojedynku „Brązowi” przystępowali jako lider rozgrywek z kompletem zwycięstw na koncie. Dodatkowo zespół prowadzony przez trenera Stanisława Śliwę został wzmocniony zawodnikami występującymi na co dzień w pierwszym zespole, którzy we wczorajszym meczu drugiej ligi nie wystąpili lub rozegrali kilka minut.

Pierwszy kwadrans spotkania to znacząca przewaga przyjezdnych, którzy przejęli kontrolę nad meczem i częściej gościli pod bramką Kamila Nowaka. W 6. minucie po wycofaniu piłki przez Macieja Bębenka na bramkę Garbarni uderzał Piotr Madejski, lecz futbolówka minęła bramkę. Pięć minut później odpowiedzieli „Brązowi” strzałem Norberta Piszczka, lecz Damian Drzewiecki był na posterunku.

W 13. minucie przed bardzo dobrą szansą, aby zdobyć bramkę dla Wieczystej stanął powracający na Rydlówkę – Krzysztof Kalemba, lecz uderzenie tuż zza pola karnego zablokowali stojący w murze defensorzy.

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy starali się zaskoczyć rywali akcjami prawym skrzydłem, gdzie dobrze wyglądała współpraca Piszczka z Bartoszem Baranem. „Baranek” kilkukrotnie uderzał z dystansu, lecz za każdym razem piłka nie znajdowała drogi do bramki. W 34. minucie Kamil Włodyka prostopadłym podaniem obsłużył Adriana Wójcika, jednak napastnik będąc już w polu karnym nieczysto trafił futbolówkę.

Po przerwie ponownie śmielej zaatakowała Wieczysta, która stwarzała zagrożenie po egzekwowanych rzutach rożnych. Po jednym z nich i centrze Madejskiego, napastnik „żółto-czarnych” uderzył w słupek, natomiast przy dobitce znakomicie interweniował Nowak. W 65. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Paweł Słonina, który nie dał szans golkiperowi Garbarni i ulokował piłkę w siatce. Chwilę później Słonina mógł mieć dwie bramki na swoim koncie, lecz z siódmego metra uderzył obok bramki.

„Brązowi” walczyli, aby doprowadzić do remisu, a w najlepszej sytuacji znalazł się Jan Klimek, którego strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego poszybował nad bramką. Garbarni nie udało się zdobyć bramki, natomiast ta sztuka powiodła się podopiecznym trenera Przemysława Cecherza. Na trzy minuty przed końcem meczu wynik spotkania po dobrze rozegranym rzucie rożnym ustalił Adrian Frańczak.

W następny weekend rezerwy Garbarni w meczu wyjazdowym zmierzą się z TS Węgrzce. Spotkanie zaplanowana na 14 września o godzinie 11:00.

Garbarnia II Kraków – Wieczysta Kraków 0:2 (0:0)
Bramki: 65′ Słonina, 87′ Frańczak

Garbarnia (skład wyjściowy): Nowak – Piszczek, Klimek, Trojan, Górecki, Kloc, Włodyka, Surmiak, Ząbczyk, Baran, Wójcik

Wieczysta (skład wyjściowy): Drzewiecki – Niechciał, Urbański, Zieliński, Bębenek, Pachowicz, Frańczak, Gawęcki, Makuch, Kalemba, Madejski

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe