Pierwsza drużyna

Pokonać czwartego z beniaminków

,

Po dwóch meczach rozegranych przed własną publicznością, podopieczni trenera Łukasza Surmy zmierzą się w delegacji z Górnikiem Polkowice. Początek spotkania w sobotę o godzinie 19:00.

Poprzedni sezon w wykonaniu polkowiczan był bardzo udany, bowiem Górnik wywalczył awans do 2 Ligi i zameldował się na poziomie centralnym. Drużyna z Dolnego Śląska zrobiła to z trzynastoma punktami przewagi nad Ślęzą Wrocław, i już na kilka kolejek przed zakończeniem rozgrywek zapewniła sobie awans ligę wyżej. W ubiegłym sezonie „Zielono-Czarni” zgromadzili 79 punktów, zdobywając 81 bramek. Duży w tym udział miał napastnik – Marcin Szuszkiewicz, który został królem strzelców, z 27. trafieniami na koncie.

Trenerem Górnika jest Albańczyk, posiadający także polskie obywatelstwo – Enkeleid Dobi, który z klubem związany jest od 12 stycznia 2017 roku. Mecz z Garbarnią będzie dla niego 92. oficjalnym spotkaniem, w którym poprowadzi polkowiczan. Jego bilans to 54 zwycięstwa, 13 remisów i 24 porażki, natomiast średnia punktów zdobywanych na jeden mecz wynosi 1,92.

Górnik Polkowice najlepszy rezultat osiągnął na początku XXI wieku, gdy w sezonie 2002/2003 uzyskał awans do Ekstraklasy. Dwa lata wcześniej polkowiczanie byli bardzo bliscy zameldowania się w najwyższej klasie rozgrywkowej, lecz przegrany barażowy pojedynek ze Stomilem Olsztyn przekreślił szansę na znalezienie się w elitarnym gronie. Przygoda z Ekstraklasą nie trwała długo, bowiem już po jednym sezonie polkowiczanie zmienili status z beniaminka na spadkowicza.

Obecny sezon Górnik Polkowice rozpoczął od porażki z Błękitnymi Stargad, a na pierwsze ligowe zwycięstwo musiał czekać do szóstej kolejki. Przed tygodniem polkowiczanie pokonali Legionovię 2:1. Aktualnie drużyna plasuje się na czwartej pozycji od końca, z dorobkiem pięciu punktów.

Garbarnia w trwających rozgrywkach pokazała, że lubi rywalizować z beniaminkami, ponieważ na trzy rozegrane potyczki – trzy razy zwyciężyła. Z Krakowa bez punktów wyjechała Stal Rzeszów oraz rezerwy Lecha Poznań, natomiast komplet oczek do małopolski podopieczni trenera Łukasza Surmy przywieźli z Legionowa. Nie mamy nic przeciwko, aby w przypadku konfrontacji w Polkowicach było podobnie.

Z sobotniego starcia będzie prowadzona transmisja w systemie PPV. Jej koszt to 12 zł. Mecz Garbarni w Polkowicach będzie można obejrzeć TUTAJ.

7. kolejka 2. Ligi Polskiej
Sobota, 31 sierpnia, godz. 19:00, Polkowice, ul. Kopalniana 4
Górnik Polkowice – Garbarnia Kraków

Fot. Górnik Polkowice

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe