Druga drużyna

Rezerwy odpadają z Pucharu Polski

,

Dość szybko zakończyła się przygoda drugiej drużyny Garbarni Kraków w rozgrywkach Pucharu Polski, Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. „Brązowi” przegrali po rzutach karnych z Płomieniem Kostrze.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze środowych zawodów. Najpierw na listę strzelców wpisał się Szkarlat, a później prowadzenie podwyższył Mateusz Potempa. Zawodnicy Płomienia wykorzystali niefrasobliwość krakowskich defensorów. „Brązowi” odpowiedzieli tuż przed przerwą trafieniem Filipa Sargi.

Początek drugiej części meczu toczył się pod dyktando podopiecznych trenera Stanisława Śliwy, którzy dwukrotnie pokonali bramkarza Płomienia. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Grzybowski, a potem znakomitym uderzeniem w okienko bramki popisał się Paweł Kloc.

Zawodnicy w granatowo-żółtych strojach nie powiedzieli ostatniego słowa, bowiem po kilku minutach doprowadzili do wyrównania. Piłka po uderzeniu Michała Pala znalazła drogę do bramki Garbarzy.

Do wyłonienia zwycięzcy konieczny był konkurs rzutów karnych. Jedenastki skuteczniej wykonywali gospodarze, ostatecznie pokonując Garbarnie 5-4.

Płomień Kostrze – Garbarnia II Kraków 3:3 (2:1) rz. k. 5:4