Pierwsza drużyna

Na koniec pracowitego tygodnia rezerwy Lecha Poznań

,

Już w sobotę podopieczni Łukasza Surmy staną przed kolejnym wyzwaniem w tym tygodniu. Tym razem przyjdzie im się mierzyć z drugą drużyną Lecha Poznań. Początek spotkania 6. kolejki 2. Ligi Polskiej już w sobotę o godzinie 17:30.

Szukając wzmianki o ostatnich spotkaniach „Brązowych” z poznańskim Lechem trzeba cofnąć się do początku lat 70-tych, to właśnie wtedy obie te drużyny ostatni raz mierzyły się ze sobą. Warto zaznaczyć, że poznaniakom jeszcze nigdy w oficjalnym meczu nie udało się wygrać na stadionie przy ul. Rydlówka 23.  Dla rezerw Lecha Poznań jest to debiutancki sezon na szczeblu centralnym. W minionych rozgrywkach „Kolejorz” triumfował w tabeli 3 Ligi, zaliczając awans z sześciopunktową przewagą nad drugim KKS 1925 Kalisz. Po pięciu rozegranych kolejkach podopieczni trenera Rafała Ulatowskiego zajmują obecnie jedenastą pozycje z siedmioma zdobytymi oczkami.

Najbliższy rywal Garbarni na pierwsze punkty musiał poczekać do trzeciej kolejki, kiedy to po trafieniach Karola Smajdora i Pawła Tupaja pokonał we Wronkach Skrę Częstochowa 2:0. Warto zaznaczyć, iż piłkarze z Poznania są jedyną drużyną w drugoligowej stawce, która nie zdobyła jeszcze bramki w wyjazdowych spotkaniach. Zupełnie inaczej idzie poznaniakom w domowych meczach, w których to dwukrotnie zdobywali komplet oczek. W środowym pojedynku odbywającym się na stadionie we Wronkach pokonali  Legionovię Legionowo 2:1 po dwóch trafieniach Timura Zhamaletdinova, który jest także najlepszym strzelcem drużyny.

Drużynę z Poznania dobrze zna Jan Klimek, który od tego sezonu reprezentuje biało-brązowe barwy.  Przed przenosinami pod Wawel środkowy obrońca występował przez niemal dwa lata w zespole juniorów, a także w drużynie trzecioligowych rezerw klubu z Wielkopolski.

Bilety na sobotni pojedynek będzie można kupić na półtorej godziny przed meczem, w kasie biletowej zlokalizowanej przy bramie numer 1, od strony ulicy Konopnickiej. Bilet normalny – 15 zł, bilet ulgowy 10 zł. 

Osoby, które nie mogą obejrzeć pojedynku pomiędzy Garbarnią, a Lechem II Poznań z perspektywy trybun, zachęcamy do skorzystania z transmisji meczu w systemie PPV pod poniższym linkiem. Można ją wykupić TUTAJ.

6. kolejka 2. Ligi Polskiej
Sobota, 24 sierpnia, godz. 17:30, Kraków, ul. Rydlówka 23
Garbarnia Kraków – Lech II Poznań

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe