Pierwsza drużyna

Podtrzymać dobrą passę w Legionowie

,

W czwartym tygodniu rozgrywek drugiej ligi Garbarnia Kraków wyruszy w podróż do Legionowa na konfrontacje z tamtejszą Legionovią. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę o godzinie 17:30.

Legionovia jest jednym z czterech beniaminów na froncie drugiej ligi. Poprzedni sezon był bardzo udany dla klubu z województwa mazowieckiego, bowiem wygrał grupę pierwszą trzeciej ligi. Warto podkreślić, że spośród wszystkich zespołów, które zaliczyły awans do drugiej ligi to Legionovia wraz z Górnikiem Polkowice zgromadziły największą liczbę oczek – 79, co daje średnią 2,32 punktów na mecz. Najskuteczniejszym zawodnikiem wśród „Biało-żółto-czerwonych” był Piotr Krawczyk, autor 26 trafień, którego w Legionowie już jednak nie ma, bowiem przeniósł się do Górnika Zabrze.

Legionovia na co dzień swoje mecze rozgrywa na Stadionie Miejskim im. ks. płk. Jana Mrugacza w Legionowie. Obiekt ten może pomieścić 1730 widzów. Trenerem gospodarzy sobotniego pojedynku jest Marcin Sasal, który prowadzi zespół od początku 2019 roku. W przeszłości był szkoleniowcem Korony Kielce, Pogoni Szczecin, czy Podbeskidzia Bielsko-Biała.

„Biało-żółto-czerwoni” udanie przywitali się z rozgrywkami centralnymi, bowiem w premierowym spotkaniu drugiej ligi przed własną publicznością pokonali Skrę Częstochowa. W kolejnych dwóch pojedynkach musieli uznać wyższość Stali Rzeszów i Pogoni Siedlce, przegrywając po 1:3.

Do oddalonego od Krakowa o ponad 300 kilometrów Legionowa, „Brązowi” wyruszą w dobrych nastrojach. To wszystko za sprawą dwóch ostatnich wygranych, ze Skrą Częstochowa i Stalą Rzeszów. Podopieczni trenera Łukasza Surmy z pewnością będą chcieli podtrzymać dobrą passę i pokonać drugiego z beniaminków.

Z sobotniego starcia będzie prowadzona transmisja w systemie PPV. Jej koszt to 12 zł. Mecz Garbarni w Legionowie będzie można obejrzeć TUTAJ.

4. kolejka 2 Ligi Polskiej
Sobota, 17 sierpnia, godz. 17:30, Legionowo, ul. Parkowa 27a
Legionovia Legionowo – Garbarnia Kraków

Fot. Bartłomiej Bator / Legionovia

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe