U-17: Tarnovia bez szans

,

W sobotni poranek Garbarnia Kraków U-17 zainaugurowała nowy sezon. Zrobiła to bardzo okazale, o czym świadczy osiem zdobytych bramek i zachowane czyste konto. Trzy punkty powędrowały na konto „Brązowych”.

W pierwszej kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych podopieczni trenera Roberta Włodarza rywalizowali z Tarnovią Tarnów. Goście wiosenne rozgrywki zakończyli na szóstej pozycji, natomiast „Brązowi” o trzy lokaty wyżej.

Strzelanie przy Rydlówce rozpoczęło się po niespełna dwóch kwadransach, a na listę strzelców wpisał się Dawid Grzesiak, którego podaniem obsłużył Tomasz Wilk. Kilka minut później rzut wolny z okolicy 18. metra egzekwował Damian Derenda, którego pierwsze uderzenie trafiło w zawodników stojących w murze, natomiast wobec dobitki bramkarz przyjezdnych był bez szans. „Brązowi” w dalszym ciągu napierali na rywala. W 38. minucie akcję lewym skrzydłem przeprowadził Derenda, który dograł do Grzesiaka, a ten skompletował dublet. To nie było ostatnie słowo w pierwszej części spotkania w wykonaniu podopiecznych trenera Roberta Włodrza. Tuż przed zejściem na przerwę z rzutu wolnego dośrodkował Derenda, a całą akcję głową zamknął Michał Januszewszki podwyższając prowadzenie.

Garbarnia miała znaczącą przewagę nad rywalem, prowadziła czterema bramkami i w dalszym ciągu walczyła o kolejne trafienia. Na efekty nie trzeba było długo czekać, jak pokazały kolejne minuty. Ozdobą spotkania bez wątpienia było uderzenie Kacpra Korczaka, który strzałem w samo okienko pokonał strzegącego bramki tarnowian Jakuba Frysztaka. W 74. minucie golkiper gości ponownie musiał wyciągać piłkę z siatki. Tym razem skutecznym strzałem głową popisał się Januszewski. W ostatnim kwadransie spotkania Frysztak skapitulował jeszcze dwukrotnie po uderzeniach Tomasza Wilka.

Juniorzy młodsi kolejny mecz rozegrają w sobotę o godzinie 13:00, a ich rywalem będzie AP Profi Zielonki. Gospodarzem tej rywalizacji będzie Akademia Piłkarska.

Garbarnia Kraków – Tarnovia Tarnów 8:0 (4:0)
Bramki: 29′, 38′ Grzesiak, 36′ Derenda, 45′, 74′ Januszewski, 72′ Korczak, 75′, 85′ Wilk
Żółta kartka: Puchalski

Garbarnia Kraków: Smyrak – Derenda (80′ Mądry), Górczak (70′ Łojek), Grzesiak (76′ Chudaszek), Grzyb (46′ Polak), Hołuj (65′ Matuszak), Januszewski (78′ Maj), Kałdos, Korczak, Kordylewski, Wilk

Tarnovia Tarnów: Frysztak – Kocoł (46′ Labak), Bączek (60′ Dziadosz), Kiełbasa, Tajchner (85′ Mendel), Puchalski (46′ Fido), Kaczmarczyk (46′ Król), Jesionka, Leśniak, Pędrak (85′ Nowak), Socha (80′ Osika)