Pierwsza drużyna

Po pierwsze punkty do Częstochowy

,

W najbliższą sobotę Garbarnia Kraków rozegra kolejny mecz w drugiej lidze. O pierwsze punkty w nowym sezonie „Brązowi” pojadą walczyć do Częstochowy, gdzie przy ul. Loretańskiej zmierzą się z miejscową Skrą.

Ostatnia eskapada do Częstochowy w wykonaniu „Garbarzy” to pojedynek z aktualnym beniaminkiem PKO Ekstraklasy, czyli Rakowem. Miała miejsce w poprzednim sezonie, a dokładnie 30 marca. „Brązowi” dowodzeni wówczas przez trenera Bogusława Pietrzaka musieli uznać wyższość późniejszego triumfatora rozgrywek, przegrywając przy ul. Limanowskiego 0:1.

Tym razem podopieczni trenera Łukasza Surmy odwiedzą województwo śląskie, aby zmierzyć się z nieco mniejszym klubem, jakim jest Skra. Na co dzień sobotni rywale Garbarni rozgrywają swoje mecze przy ul. Loretańskiej. Spośród wszystkich klubów drugoligowych, „czerwono-niebiesko-białych” wyróżnia fakt, iż murawa na ich obiekcie nie jest naturalna, a sztuczna. „Brązowi”, aby jak najlepiej przygotować się do rywalizacji w 2. kolejce treningi odbywali na takiej samej nawierzchni przy ul. Rydlówka.

Poprzedni sezon częstochowianie zakończyli na 11. pozycji, z 43. oczkami na koncie. Letnia przerwa między rozgrywkami była dla nich intensywna, bowiem do klubu dołączyło pięciu nowych graczy, a odeszło trzynastu. Szkoleniowcem gospodarzy sobotniej konfrontacji jest Paweł Ściebura, który piastuje funkcję trenera od 21 stycznia 2018 roku. W meczu inaugurującym nowy sezon Skra uległa na wyjeździe Legionovii 0:2.

Tradycyjnie jak w przypadku wszystkich spotkań na szczeblu drugiej ligi, z sobotniej konfrontacji także będzie prowadzona transmisja w systemie PPV. Wszelkie informacje dotyczące jej wykupu znajdują się pod linkiem: https://bit.ly/2GFlMoU

2. kolejka II Ligi Polskiej
Skra Częstochowa – Garbarnia Kraków
Sobota, 3 sierpnia 2019, godz. 15:00, Częstochowa, ul. Loretańska 20

Fot. Skra Częstochowa

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe