Pierwsza drużyna

W przedostatnim sparingu z Wisłą Sandomierz

,

W środę o godzinie 18:30 czeka nas kolejny sparing podczas letniego okresu przygotowawczego. Garbarnia Kraków na stadionie przy ul. Rydlówka 23 zmierzy się z trzecioligową Wisłą Sandomierz.

Środowy sparingpartner „Brązowych” na co dzień występuje w grupie czwartej na poziomie trzeciej ligi. Opiekunem drużyny z województwa świętokrzyskiego jest Rafał Wójcik, który w lipcu podpisał nowy kontrakt, obowiązujący do końca sezonu 2019/2020. Stery w Wiśle objął 23. kwietnia, gdy na stanowisku pierwszego trenera zastąpił Dariusza Pietrasiaka. Pod jego wodzą bilans sandomierzan kształtuje się następująco: trzy zwycięstwa, cztery remisy oraz dwie porażki. Sezon 2018/2019 Wisła Sandomierz zakończyła na jedenastej pozycji, z 39. punktami.

Zawodnicy z Sandomierza mają za sobą dwie gry kontrolne. Na początku przygotowań wysoko rozprawili się z Klimontowianką Klimontów, którą pokonali aż 7:1. Z kolei przed czterema dniami rywalizowali z Radomiakiem Radom. W tej konfrontacji góra był beniaminek pierwszej ligi, który zaaplikował cztery bramki, nie tracąc przy tym żadnej.

Garbarnia Kraków powoli wchodzi w ostatnią fazę letnich przygotowań, bowiem do inauguracji rozgrywek na poziomie drugiej ligi pozostało 11 dni. „Brązowi” w tym czasie rozegrali cztery sparingi. Trzy z nich wygrali, natomiast w jednym padł remis. Do tej pory największą skutecznością wyróżnił się Michał Feliks – autor trzech bramek, natomiast tuż za nim plasuje się Gzegorz Marszalik, który do siatki rywali trafił dwukrotnie. Po jednej bramce zdobyli Norbert Piszczek, Adrian Wójcik, Jakub Kowalski oraz Krzysztof Szewczyk.

Środa, 17. lipca 2019, godz. 18:30
Kraków, ul. Rydlówka 23
Garbarnia Kraków – Wisła Sandomierz

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe