Pierwsza drużyna

Pięć bramek w rywalizacji z Węgrzcanką

,

„Brązowi” nie mieli problemów w sobotniej potyczce z czwartoligową Węgrzcanką Węgrzce Wielkie. Podopieczni trenera Łukasza Surmy pokonali rywali 5:0.

Od początku spotkania obie drużyny prezentowały się podobnie, jednak bardziej konkretna w swoich poczynaniach była Garbarnia. Pierwszą dogodną sytuację dla „Brązowych” stworzył Rafał Górecki, który chciał zaskoczyć golkipera gości uderzeniem z lewego sektora boiska. Lewy obrońca był bardzo aktywny. Kilka minut później znów popisał się groźnym strzałem zza pola karnego, tuż obok okienka.

W 22. minucie spotkania prowadzenie Garbarni dał Adrian Wójcik dla którego było to debiutanckie trafienie w nowych barwach. Chwilę później swój dorobek strzelecki mógł powiększyć nowy nabytek Garbarni, jednak piłka uderzyła tylko w poprzeczkę. Tuż przed przerwą testowany Mateusz Wyjadłowski z prawego skrzydła podaniem obsłużył Wójcika, lecz napastnik będący na 12. metrze nieczysto trafił w futbolówkę.

Na drugą część spotkania wybiegła zupełnie nowa jedenastka. Podopieczni trenera Łukasza Surmy z minuty na minutę powiększali przewagę nad rywalami i stwarzali coraz to groźniejsze sytuacje. Prowadzenie podwyższył Michał Feliks, któremu piłkę dostarczył Krzysztof Szewczyk. Garbarnia w dalszym ciągu nacierała, chcąc zdobyć kolejne bramki. W polu karnym faulowany był Feliks, a jedenastkę na bramkę zamienił testowany Jakub Kowalski. W 57. minucie w świetnej sytuacji znalazł się sprawdzany Jakub Wojtaszek, który jednak przegrał sytuację „oko w oko” z bramkarzem. Kolejna bramka dla „Brązowych” padła po szybko rozegranym rzucie wolnym w bocznym sektorze boiska. Feliks podał do Grzegorza Marszalika, a ten dośrodkował wprost na głowę Szewczyka. „Szewa” nie dał szans Osice i ulokował piłkę w siatce. Wynik spotkania po rzucie rożnym ustalił Feliks, który w sobotnie przedpołudnie zdobył dublet. Garbarnia do ostatniej minuty walczyła o kolejne bramki, czego potwierdzeniem były sytuacje Kamila Włodyki, czy Jakuba Wojtaszka.

Garbarnia Kraków – Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 5:0 (1:0)
Bramki: Wójcik, Feliks (dwie) Kowalski, Szewczyk

Garbarnia Kraków: I połowa: Nowak – Piszczek, Duda, Masiuda, Jurkowski, Górecki, Surmiak, Kołbon, Słoma, Wójcik, Wyjadłowski
II połowa: Kozioł – Kowalski, Kujawa, Kostrubała, Mruk, Marszalik, Kuczak, Włodyka, Szewczyk, Feliks, Wojtaszek

Węgrzcanka: (wyjściowy skład) Osika – Barnaś, Grotkowski, A. Ślęczka, Lewiński, Stós, Ślaski, R. Ślęczka, Kalicki, Surma, Pishchevskyi oraz