Pierwsza drużyna

Remis w sparingowej rywalizacji ze Stalą Stalowa Wola

,

Garbarnia Kraków zremisowała 1:1 w sparingowej potyczce ze Stalą Stalowa Wola. Bramkę dla „Brązowych” zdobył Norbert Piszczek, natomiast ze strony gości na listę strzelców wpisał się Michał Mistrzyk. Spotkanie rozegrano w trzech tercjach, każda po trzydzieści minut.

Obie drużyny bardzo ambitnie rozpoczęły sobotnie spotkania. Garbarnia dobrze zorganizowana, oczekująca na przeciwnika na własnej połowie, często odbierająca piłki w okolicach środkowej strefy boiska. Goście mieli większe posiadanie futbolówki, lecz defensywa „Brązowych” była skuteczna. Pierwszą dogodną sytuację podopieczni trenera Łukasza Surmy stworzyli sobie po rzucie rożnym. Piłkę z narożnika boiska dośrodkował Kamil Kuczak, a na bramkę rywali głową uderzał Krystian Kujawa. W 13. minucie świetny odbiór na własnej połowie zanotował Kuczak, który podał do Michała Feliksa, jednak strzał napastnika Garbarni był zbyt lekki, by zaskoczyć Krystiana Kalinowskiego.

W kolejnych minutach po stronie przyjezdnych bardzo aktywny był Piotr Mroziński, który niepokoił stojącego między słupkami Doriana Frątczaka. Szczególnie świetną interwencją golkiper „Brązowych” popisał się w 25. minucie, gdy obronił zmierzającą w okienko futbolówkę.

Pod koniec pierwszej tercji dwójkową akcję prawym skrzydłem przeprowadzili Norbert Piszczek i Michał Feliks, jednak ten ostatni uderzył obok bramki. Garbarnia objęła prowadzenie w 53. minucie meczu. Akcję w lewym sektorze boiska rozpoczął Bartłomiej Mruk, podając do Grzegorza Marszalika, a ten dośrodkował wprost na głowę Norberta Piszczka, który nie dał szans bramkarzowi. Następnie próbowała odpowiedzieć Stal, lecz jej akcję lewym skrzydłem w ostatniej chwili wyjaśnił Kujawa, wybijając piłkę na rzut rożny.

Podopieczni trenera Wojciecha Fabianowskiego pod koniec spotkania „złapali wiatr w żagle”, napierając na bramkę strzeżoną przez Kamila Nowaka. Na osiem minut przed końcowym gwizdkiem, po dośrodkowaniu z lewego sektora boiska piłkę w bramce umieścił Michał Mistrzyk, który w przeszłości reprezentował barwy Garbarni.

W dzisiejszym sparingu oprócz zawodników testowanych, o których wcześniej informowaliśmy wystąpili również Jakub Wojtaszek (Puszcza Niepołomice) oraz Mateusz Duda (GKS Tychy).

Garbarnia Kraków – Stal Stalowa Wola 1:1
Bramki: Piszczek – Mistrzyk

Garbarnia Kraków: Frątczak – Kujawa, Klimek, Mruk, Piszczek, Górecki, Kuczak, Masiuda, Wojtaszek, Surmiak, Feliks oraz K. Nowak, Kostrubała, Gawle, Lech, D. Nowak, Marszalik, Pieprzycza, Duda, Wójcik, Włodyka, Szewczyk

Stal Stalowa Wola (wyjściowy skład): Kalinowski – Wojsa, Witasik, Śpiewak, Wilk, Jopek, Mroziński, Płonka, Wójcik, Nowak, Fidziukiewicz