Pierwsza drużyna

Seniorzy górą w grze kontrolnej

,

W piątkowe popołudnie została rozegrana gra wewnętrzna pomiędzy zawodnikami Garbarni Kraków. Zwycięsko z rywalizacji wyszła drużyna seniorów, która pokonała młodszych zawodników 3:1.

Punktualnie o godzinie 17:00 przy ul. Rydlówka rozpoczął się sparing pierwszej drużyny, wzmocnionej zawodnikami testowanymi, z młodzieżowcami „Brązowych”. Rozegrano trzy tercje po 30 minut. Ta potyczka to kontynuacja tradycji, a także możliwość sprawdzenia młodszych zawodników.

– Dzisiejsza gra miała służyć zbudowaniu relacji między pierwszym zespołem, a juniorami. Fajny pomysł naszego sztabu i przede wszystkim trenera Stanisława Śliwy. Natychmiast go zaakceptowałem, a przy okazji zobaczyliśmy jak chłopcy reagują. Nie był to dla nich łatwy sparing, niektórzy nigdy ze sobą nie grali, ale potraktowaliśmy go jako jednostkę treningową. Widziałem, że wszyscy podeszli do niego w należyty sposób. Ciszę się, że juniorzy podeszli maksymalnie zaangażowani i skoncentrowani, co jest bardzo pozytywne  – powiedział zaraz po sparingu trener Łukasz Surma.

Już w 4. minucie spotkania Tomasz Ogar zdecydował się na uderzenie na bramkę strzeżoną przez Kamila Nowaka, piłka odbiła się od słupka oraz pleców golkipera i wpadła do bramki. Następnie w dogodnej sytuacji znaleźli się Grzegorz Gawle i Michał Feliks, lecz ich uderzenia minęły bramkę. Na 2:0 strzałem pod okienko bramki z pola karnego podwyższył testowany Grzegorz Marszalik. Drużyna złożona z juniorów i graczy rezerw nie pozostała dłużna i złapała kontakt z ekipą dowodzoną przez trenera Łukasza Surmę. Rzut karny pewnie na bramkę zamienił Marcin Piątek. Wynik spotkania ustalił Serhii Krykun, który mocno uderzył po długim rogu.

W dzisiejszej grze kontrolnej oprócz sześciu zawodników testowanych, o których informowaliśmy w poniedziałek udział wzięli: Tomasz Kołbon (Watra Białka Tatrzańska), Krystian Kujawa (ROW 1964 Rybnik), Paweł Czarniecki (Omega Stary Zamość), Damian Matyja (Clepardia Kraków), Szymon Witek (Limanovia Limanowa), Bartosz Poloczek (Śląsk Świętochłowice), a także Mateusz Ciesielski, Łukasz Kowalski oraz Marcin Kołton, którzy również byli sprawdzani przez sztab szkoleniowy pod kątem występów w pierwszym zespole Garbarni.

– W szatni jest na pewno dużo chłopców, zawodnicy testowani oraz ci którzy byli na wypożyczeniach. Część piłkarzy ma pozwolenie z klubu na testy i wyjeżdżają. Jest to pewna trudność. Na pewno nie chciałbym żeby praca, którą mamy wykonać nam uciekła. Ta szatnia jest teraz trochę „w przeciągu”. Wrażenia są pozytywne, jestem pełen zapału do pracy – skomentował proces kompletowania kadry na nowy sezon szkoleniowiec.

Dziś z klubem umową związał się Adrian Wójcik, który w meczu kontrolnym nie wystąpił, jednak trener Łukasz Surma pokusił się o kilka słów na jego temat. – Jest to zawodnik, który znajduje się na etapie rozwoju sportowego. Ostatni sezon miał niezły, strzelił 14 bramek w III lidze. Adrian to gracz, który przede wszystkim myśli o strzelaniu bramek i z tego czerpie największą radość. Jest to dobra cecha dla napastnika. Życzę mu tego, aby tę formę utrzymał także w Garbarni – zakończył opiekun „Brązowych”.

Wyjściowe składy:
Garbarnia Kraków: Frątczak – Piszczek, Kujawa, Lepiarz, Mruk – Gawle, Kołbon, Masiuda, Wójcik – Feliks, Ogar

Garbarnia II Kraków: K. Nowak – Zygmunt, Kowalski, Trojan, Baranik – Paczka, Kloc, Dzierżak, Baran – Piątek, Ciesielski

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe