Pierwsza drużyna

Majówka pod znakiem rywalizacji w Niecieczy

,

„Brązowi” w przedostatnim wyjazdowym spotkaniu w tym sezonie zmierzą się z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Pojedynek ze „Słonikami” rozpocznie się w sobotę 4. maja o godzinie 20:00.

Garbarnia Kraków straciła już szansę na pozostanie na pierwszoligowych boiskach, i wraz z zakończeniem sezonu przeniesie się na poziom drugiej ligi. Pomimo, że „Brązowi” nie poprawią już swojej pozycji w tabeli (strata 10. punktów do GKS-u Katowice) to w dalszym ciągu nie składają broni i chcą zaprezentować się jak najkorzystniej w trzech najbliższych starciach. Ostatnie zwycięstwo podopieczni Bogusława Pietrzaka odnieśli w Nowym Sączu, dlatego też wyjazdowe spotkanie w Niecieczy może być dobrym prognostykiem, który pozwoli optymistycznie patrzeć na sobotnią konfrontację.

Podopieczni Marcina Kaczmarka ostatnich dni także nie zaliczą do udanych, powiem „Słoniom” nie udało się wygrać od trzech spotkań. Na taki rezultat złożyły się: remis 1:1 z GKS-em Katowice, porażka 0:1 z Puszczą Niepołomice oraz 0:3 ze Stomilem Olsztyn. Niemoc strzelecka graczy z Niecieczy wynosi 182 minuty. Termalica plasuje się na 9. miejscu z dorobkiem 40 punktów, a jej bilans bramkowy jest ujemny i wynosi -2. Wśród najskuteczniejszych zawodników prym wiodą Roman Gergel wraz z Vladislavsem Gutkovskisem, autorzy 7. bramek dla swojej drużyny.

W jesiennym pojedynku „Brązowi” na Stadionie Miejskim w Krakowie mierzyli się w 15. kolejce Fortuna 1 Liga z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Spotkanie ze „Słonikami” było debiutem na ławce trenerskiej Garbarni dla Bogusława Pietrzaka. Choć rywalizację lepiej rozpoczęli krakowianie – objęcie prowadzenia w 57. minucie meczu po bramce Mateusza Węsierskiego, to przyjezdni odpowiedzieli trzema trafieniami i z Krakowa wywieźli komplet punktów.

32. kolejka Fortuna 1 Liga
Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Garbarnia Kraków
Sobota, 4. maja 2019, godz. 20:00, Nieciecza 150

Fot. Paweł Zapiór

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe