U-17: Bez bramek w Tarnowie

,

Wyjazdowym spotkaniem z Tarnovią, Garbarnia Kraków U-17 zainaugurowała rundę rewanżową Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Podobnie jak w pierwszym meczu obie drużyny podzieliły się punktami. Z małą różnicą bowiem teraz bramek nie stwierdzono.

Trochę inaczej niż zwykle, bo nie w weekend, a we wtorek Garbarnia wyruszyła w podróż do Tarnowa na ligowy pojedynek z Tarnovią. Ewentualne zwycięstwo mogło dać „Brązowym” miejsce na podium. W pierwszym spotkaniu rozegranym w marcu przy ul. Rydlówka 23 padł remis 3:3, ale to „Brązowi” musieli gonić wynik. Dwie bramki w doliczonym czasie gry zapewniły cenny punkt podopiecznym Roberta Włodarza.

W 3. minucie spotkania „Młode Lwy” wyprowadziły kontrę, którą uderzeniem kończył Damian Derenda, jednak golkiper gospodarzy bez problemu interweniował. W kolejnej akcji strzał Mateusza Grzybowskiego powstrzymali defensorzy tarnowian wybijając futbolówkę na rzut rożny. Po dominacji w pierwszych minutach Garbarni, powoli do głosu zaczęli dochodzić gracze Tarnovii, o czym świadczy uderzenie Bruno Sulowskiego z 20. metrów, które na rzut rożny wybił Bartosz Kornecki. Golkiper „Brązowych” równie dobrze spisał się kilka minut później, gdy skutecznie interweniował po strzale głową Kacpra Kijowskiego. Pod koniec pierwszej części gry głową obok słupka uderzał Grzybowski, natomiast pod drugą bramką strzał Filipa Kozdrója nad poprzeczką przeniósł Kornecki.

Trzy minuty po wznowieniu gry świetną sytuację do wyjścia na prowadzenie stworzyli sobie gospodarze. Kacper Fido znalazł się przed bramką Korneckiego, jednak Karol Włodarski uratował swój zespół skuteczną interwencją w defensywie. Pięć minut później po indywidualnym rajdzie uderzał Grzybowski, lecz tylko obok słupka. Najlepszą sytuację do zdobycia bramki stworzyli sobie tarnowianie w 57. minucie meczu, ale Fido z bliskiej odległości uderzył nad poprzeczką. Garbarnia odpowiedziała uderzeniami Kamila Chudaszka, Michała Dudzika, Mateusza Grzybowskiego, oraz Karola Włodarskiego, lecz za każdym razem zatrzymywane były przez blok defensywny Tarnovii. W końcowych minutach w dogodnej sytuacji znalazł się Bartłomiej Król, który został zablokowany przez obrońców tarnowian.

Choć we wtorkowym pojedynku bramek nie obejrzeliśmy, to nie można było narzekać na brak sytuacji bramkowych, bowiem oba zespoły stworzyły sobie ich co najmniej kilka. Z przebiegu spotkania podział punktów należy uznać za sprawiedliwy.

Kolejne spotkanie „Brązowi” rozegrają w najbliższą sobotę o godzinie 10:00, gdy w derbach Krakowa zmierzą się z Hutnikiem. Garbarnia będzie gospodarzem tej rywalizacji.

Tarnovia – Garbarnia Kraków 0:0
Żółte kartki: Kaczmarczyk, Kaczyk – Kałdos
Sędzia: Adrian Jasiak

Tarnovia: Marek – D. Kiełbasa, Wójcik, Kaczyk, Ciężadło, B. Kiełbasa (46′ Fido), Stańczyk, Sulowski, Kaczmarczyk (75′ Magdziarczyk), Kozdrój, Kijowski

Garbarnia Kraków: Kornecki  – Bajerczak (46′ Dudzik), Chudaszek (70′ Król), Derenda, Ferenc, Grzybowski, Kałdos, Korczak (88′ Starczyński), Kordylewski, Polak (75′ Januszewski), Włodarski