Pierwsza drużyna

Na zakończenie kolejki starcie z GKS-em Katowice

,

Spotkanie Garbarni z GKS-em Katowice  zakończy 31. kolejkę Fortuna 1 Liga. Kibice „Brązowych” nie mają w ostatnim czasie zbyt wielu powodów do radości, jednak wszyscy liczą na powtórzenie rezultatu z poprzedniej rundy, kiedy to wywieźliśmy z Katowic trzy punkty.

Nasz poniedziałkowy rywal w dalszym ciągu walczy o pozostanie w gronie pierwszoligowych zespołów. Wobec  zwycięstw Stomilu Olsztyn i Bytowi Bytów tylko zdobycie trzech punktów pozwoli katowiczanom odzyskać bezpieczną lokatę. Obecnie z 31. zdobytymi oczkami i  plasują się się na szesnastej pozycji w tabeli. W ubiegłej kolejce GKS Katowice zremisował 1:1 na własnym obiekcie właśnie ze Stomilem Olsztyn, czyli bezpośrednim rywalem na drodze do utrzymania. Najlepszym strzelcem w drużynie z Katowic jest Adrian Błąd, który z dziesięcioma trafieniami zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji strzelców Fortuna 1 Liga. W starciu z „Brązowymi” zabraknie natomiast środkowego pomocnika Calluma Rzoncy, który w Krakowie nie zagra z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Podopieczni Bogusława Pietrzaka natomiast z dorobkiem 21 punktów zajmują ostatnie miejsce w tabeli i niestety stracili już szansę na pozostanie w pierwszej lidze, do której awansowali po 44. latach przerwy.  Wyniki pozostałych drużyn w tej kolejce ułożyły się tak niefortunnie, że niestety nawet wobec zwycięstw „Brązowych” nie będzie im dane już pozostać na tym szczeblu rozgrywek. Mamy nadzieję, że sezon ten będzie dla ludwikowskiego klubu dobrym przetarciem i już niedługo znów zameldujemy się w pierwszoligowym gronie. W poprzedniej kolejce nie udało się Garbarni wywieźć punktów z Głogowa, gdzie ulegli tamtejszemu Chrobremu 0:3.

W pojedynku rundy jesiennej Garbarnia wygrała na Bukowej 2:1, a dwoma trafieniami popisał się Tomasz Ogar. Było to  jedno z pięciu zwycięstw Brązowych w obecnych rozgrywkach, a także pierwsze pomiędzy tymi drużynami po 44-letniej przerwie.

 

Początek spotkania 31. kolejki Fortuna 1 Ligi pomiędzy Garbarnią, a GKS Katowice już w poniedziałek, 29 kwietnia, o godzinie 17:00. Bilety na sobotni pojedynek cały czasz można nabywać za pośrednictwem strony internetowej garbarnia.krakow.kupbilety.pl, a także w dzień meczowy od godziny 14:00 w Strefie Kibica przy ul. Reymonta 20.

Zacznij długi weekend z Garbarnią!

 

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe