Pierwsza drużyna

Z Chrobrym w środku tygodnia

,

Zanim „Brązowi” zmierzą się w poniedziałkowe popołudnie z GKS-em Katowice, w środku tygodnia podopiecznych Bogusława Pietrzaka czeka wyprawa na Dolny Śląsk, aby skonfrontować się z Chrobrym Głogów. Początek spotkania w środę o godzinie 18:00.

Najbliższy rywal Garbarni po 29. rozegranych spotkaniach plasuje się na 12. pozycji z 33. zdobytymi oczkami. Drużyna prowadzona przez Grzegorza Nicińskiego w trwających rozgrywkach Fortuna 1 Liga zanotowała 9 zwycięstw, 6 remisów oraz 14 porażek. W poprzedniej serii gier głogowianie pokonali w meczu wyjazdowym Stomil Olsztyn 2:0, i tym samym pozbawili olsztynian miana jedynej niepokonanej drużyny w 2019 roku na pierwszoligowych boiskach. Trzy punkty drużynie z Dolnego Śląska zapewnili  Szymon Drewniak oraz Mateusz Machaj, który po półrocznym pobycie w Jagiellonii Białystok, zdecydował się na powrót do Chrobrego.

Podczas rundy jesiennej obie drużyny spotkały się ze sobą w 13. kolejce Fortuna 1 Liga. Wówczas na stadionie przy ul. Reymonta lepsza okazała się ekipa z Głogowa, która po bramce Marka Wasiluka cieszyła się ze zwycięstwa i wywiozła z Krakowa komplet punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem w talii trenera Grzegorza Nicińskiego jest napastnik – Damian Kowalczyk, którego dorobek strzelecki to 4 bramki.

Choć szanse na utrzymanie „Brązowych” na zapleczu Lotto Ekstraklasy są raczej już tylko matematyczne ( 9. punktów straty do zajmującego bezpieczną lokatę GKS-u Katowice), to Garbarnia nie składa broni i w Głogowie z pewnością będzie chciała zaprezentować się korzystnie, aby do swojego dorobku dopisać kolejne punkty. Na Dolnym Śląsku podopieczni Bogusława Pietrzaka będą musieli radzić sobie bez Marka Masiudy, który podczas ostatniego spotkania z Odrą Opole obejrzał ósmą żółtą kartkę.

30. kolejka Fortuna 1 Liga
Chrobry Głogów – Garbarnia Kraków
Środa, 24. kwietnia, godz. 18:00, Głogów, ul. Wita Stwosza 3

Fot. Paweł Zapiór

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe