Pierwsza drużyna

Z Odrą Opole w Wielką Sobotę

,

Piłkarze “Brązowych”  ze świątecznym odpoczynkiem muszą jeszcze poczekać. W Wielką Sobotę czeka ich kolejna batalia w Fortuna 1 Liga. Tym razem o punkty powalczą z Odrą Opole.

Podopieczni Bogusława Pietrzaka ostatnich tygodni nie mogą zaliczyć do szczególnie udanych. W dwóch poprzednich ligowych meczach nie udało się zebrać choćby jednego punktu i widmo spadku coraz mocniej zagląda w oczy Garbarzy. Mimo, że szanse “Brązowych” na utrzymanie są już raczej matematyczne (do zajmującego bezpieczną lokatę Stomilu Olsztyn tracą dziesięć punktów) to zespół zbiera pochwały za otwarty futbol i styl. Jednak jak tuż po zakończeniu ostatniego spotkania w Krakowie podkreślał Arkadiusz Garzeł – za to utrzymania się nie daje. Coraz ciężej jest nam już patrzeć na tabelę. Odjeżdżają zespoły, a my nie zdobywamy punktów. Zabrakło skuteczności. Niestety fajne mecze nie dają nam punktów. Czasami chyba lepiej zagrać troszkę brzydziej i zdobyć te oczka. Tak to styl zostaje super, a drużyny odjeżdżają.

– Trzeba podnieść głowę jak najszybciej, o ile jeszcze nie jest za późno i walczyć w kolejnych meczach o punkty – dodał.

Podopieczni Bogusława Pietrzaka dodatkowo będą w najbliższym meczu musieli sobie poradzić bez ostoi defensywy, czyli bramkarza Marcina Cabaja, który pauzuje za cztery otrzymane żółte kartki. Będzie to jego pierwsza absencja w tegorocznym sezonie Fortuna 1 Liga.

Odra Opole obecnie plasuje się na 11. miejscu w tabeli, lecz zdobyte 34 punkty w dalszym ciągu nie gwarantują utrzymania. W poprzedniej kolejce opolanie podzielili się zdobyczą punktową ze Stomilem Olsztyn, a w 78. minucie meczu Szymon Sobczak ze Stomilu Olsztyn nie wykorzystał rzutu karnego (mecz zakończył się wynikiem 2:2). Nasz sobotni przeciwnik dodatkowo wygrał zaledwie dwa mecze wyjazdowe w tym sezonie – najmniej w lidze.

Początek spotkania 29. kolejki Fortuna 1 Ligi pomiędzy Garbarnią, a Odrą Opolę już w Wielką Sobotę, 20 kwietnia, o godzinie 13:00. Bilety na sobotni pojedynek cały czasz można nabywać za pośrednictwem strony internetowej garbarnia.krakow.kupbilety.pl, a także w dzień meczowy od godziny 10:00 w Strefie Kibica przy ul. Reymonta 20.

Spędź Wielką Sobotę na stadionie!

29. kolejka Fortuna 1 Liga
Garbarnia Kraków – Odra Opole
20. kwietnia, godz. 13:00, Kraków, ul. Reymonta 20

fot. Urszula Rymarczyk

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe