Pierwsza drużyna

Po trzy punkty z GKS-em Jastrzębie

,

W niedzielne popołudnie w ramach 27. kolejki Fortuna 1 Liga, Garbarnia Kraków podejmie GKS Jastrzębie. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:00.

Drużyna ze Śląska podobnie jak Garbarnia jest beniaminkiem na pierwszoligowych boiskach. Podopieczni Jarosława Skrobacza plasują się w środku stawki, a dokładnie na ósmej pozycji z dorobkiem 34. punktów. Bilans bramkowy to 29 strzelonych bramek i o trzy więcej stracone. Ostatnie trzy spotkania „Zielono-Czarno-Żółtych” to dwa remisy (Bruk-Bet Termalica, Stomil Olsztyn) i jedna porażka (GKS Katowice). Zespół z Jastrzębia po raz ostatni zwyciężył na inaugurację rundy wiosennej, kiedy to przed własną publicznością pokonał Odrę Opole 3:1.

W ekipie rywali „Brązowych” największą skuteczność prezentują Kamil Szymura, a także Kamil Adamek, którzy zdobyli odpowiednio siedem i pięć bramek. Na liście strzelców wysoko znajduje się także Jakub Wróbel, dla którego niedzielny mecz będzie powrotem do Krakowa. Popularny „Wróbelek” zimą zakończył wypożyczenie w drużynie z Ludwinowa i przeniósł się do Jastrzębia-Zdroju. Napastnik jesienią zdobył pięć bramek dla Garbarni, natomiast wiosną do siatki rywala trafił jeden raz.

Przyglądając się spotkaniom, w których oba zespoły bezpośrednio ze sobą rywalizowały, zdecydowanie lepszym bilansem mogą pochwalić się „Brązowi”. Garbarnia wygrała trzy ostatnie mecze przeciwko GKS-owi Jastrzębie, co może być dobrym prognostykiem przed zbliżającym się spotkaniem. Dwa zwycięstwa „Młode Lwy” odniosły jeszcze w poprzednim sezonie za czasów II ligi. Ostatnia wygrana miała miejsce w rundzie jesiennej Fortuna 1 Liga, gdy po bramkach Tomasza Ogara i Marka Masiudy „Garbarze” w meczu wyjazdowym zainkasowali komplet oczek.

Bilety na niedzielny pojedynek cały czasz można nabywać za pośrednictwem strony internetowej garbarnia.krakow.kupbilety.pla także w dzień meczowy od godziny 12:00 w Strefie Kibica przy ul. Reymonta 20.

27. kolejka Fortuna 1 Liga
Garbarnia Kraków – GKS Jastrzębie
Niedziela, 7. kwietnia, godz. 15:00, Stadion Miejski w Krakowie, ul. Reymonta 20

Fot. P. Zapiór

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe