Sprawić niespodziankę. Gramy z Rakowem!

,

W 26. kolejce Fortuna 1 Liga podopieczni Bogusława Pietrzaka udadzą się w podróż do Częstochowy, gdzie zmierzą się z tamtejszym Rakowem. Sobotni rywal Garbarni z pewnością będzie wymagający, bowiem nie bez przyczyny, ze sporą przewagą przewodzi ligowej stawce.

Choć w poprzedni weekend większość spotkań na pierwszoligowych boiskach została przełożona z uwagi na powołania zawodników do reprezentacji narodowych, to zarówno Garbarnia jak i Raków nie odpoczywały. Obie drużyny planowo rozegrały swoje mecze, co więcej oba pojedynki zakończyły się remisem. W Krakowie podopieczni Bogusława Pietrzaka wykonali najwięcej kluczowych podań (13) podczas 25. serii gier, jednak nie przełożyło się to na zdobycze bramkowe i zgromadzona publiczność musiała zadowolić się bezbramkowym remisem. Z kolei w dalekim Olsztynie częstochowianie zremisowali 1:1 ze Stomilem. Podopieczni Marka Papszuna bardzo szybko objęli prowadzenie, bowiem już w 3. minucie spotkania Miłosz Szczepaniak zdobył bramkę, lecz na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem wyrównał Grzegorz Lech, który zakończył passę Michała Gliwy na 567. minutach bez puszczonego gola.

Sobotni rywale Garbarni bezapelacyjnie są najlepszą drużyną na zapleczu Lotto Ekstraklasy, co potwierdzają statystyki. Raków może pochwalić się najlepszą defensywą ligi – 11 straconych bramek oraz najlepsza ofensywą – 42 zdobyte bramki. Obok Stomilu Olsztyn, ŁKS-u Łódź, częstochowianie nie zaznali goryczy porażki w 2019 roku. Warto zaznaczyć, że „Czerwono -Niebiescy” w aktualnych rozgrywkach przegrali tylko jedno spotkanie, a obiekt przy ul. Limanowskiego można uznać za prawdziwą twierdzę – 12 zwycięstw i 3 remisy. Grając przed własną publicznością w rozgrywkach Pucharu Polski wyeliminowali Lecha Poznań, a także mistrza Polski – Legię Warszawa i znajdują się w półfinale, gdzie skrzyżują miecze z Lechią Gdańsk. Garbarnia w ostatnich dwóch spotkaniach zachowała czyste konto, a jej łupem padły cztery punkty.

Drużyna Rakowa Częstochowa może poszczycić się 42. zdobytymi bramkami, jednak nie da się wyróżnić jednego najskuteczniejszego zawodnika. W ekipie dowodzonej przez Marka Papszuna za zdobywanie bramek odpowiedzialnych jest wielu zawodników. Sześć trafień zanotowali Szymon Lewicki, Sebastian Musiolik, Tomáš Petrášek, natomiast pięcioma bramkami mogą pochwalić się Maciej Domański i Miłosz Szczepaniak.

W rozegranym we wrześniu spotkaniu na Stadionie Miejskim w Krakowie obie drużyny podzieliły się punktami. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Dawid Nowak i to „Brązowi” znaleźli się w lepszym położeniu. Kilka minut przed przerwą odpowiedział Szymon Lewicki, jak się później okazało ustalając wynik spotkania.