Pierwsza drużyna

Po pierwsze punkty w 2019 roku. Gramy z Sandecją.

,

W kolejnym spotkaniu Fortuna 1 Liga piłkarze Garbarni zmierzą się na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz, która w dalszym ciągu walczy o miejsca premiowane awansem do Lotto Ekstraklasy. Natomiast po ostatnich stratach punktów, sytuacja”Brązowych” w tabeli wygląda coraz gorzej. Nikt jednak nie zamierza składać jeszcze broni!

Dla obu zespołów ten mecz będzie okazją do odniesienia pierwszego zwycięstwa w 2019 roku. Nasi sobotni rywale rundę wiosenną rozpoczęli od dwóch bezbramkowych remisów, najpierw w Nowym Sączu z Bruk-Bet Termalicą, natomiast w poprzedniej kolejce w Olsztynie ze Stomilem. Dodatkowo także ostatni zeszłoroczny mecz nowosądeczan z GKS-em Katowice zakończył się podobnym rezultatem. Zniecierpliwieni rywale na pewno będą starali się przełamać tę serię, tym bardziej, że w dalszym ciągu marzą o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej. Podopieczni Tomasza Kafarskiego w meczach domowych są bardzo groźni i w tym sezonie nie zaznali jeszcze ani jednej porażki (7 zwycięstw, 4 remisy). Z dorobkiem czterdziestu punktów zajmują wysokie czwarte miejsce.

Zawodnicy Garbarni nie rozpoczęli udanie tegorocznych zmagań. „Brązowi” najpierw w delegacji musieli uznać wyższość ŁKS-u Łódź, natomiast tydzień temu ulegli 1:3 GKS Tychy. Honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował w ostatnich minutach samobójczym trafieniem głową Sebastian Steblecki. Warto jednak zauważyć, że Garbarnia w obu tych meczach nie odstawała od swoich przeciwników na tyle, na ile może wskazywać końcowy rezultat. Co ciekawe, w 22. kolejce, w wyjazdowym spotkaniu w Łodzi piłkarze „Bazowych” oddali najwięcej strzałów na bramkę przeciwnika ze wszystkich zespołów występujących w Fortuna 1 Liga. Również w zeszłotygodniowym starciu przy Reymonta liczba strzałów była wysoka, lecz znów dała o sobie znać największa bolączka drużyny, czyli brak skuteczności. Podopieczni Bogusława Pietrzaka ostatnią ligową wygraną świętowali w połowie listopada, gdy u siebie pokonali Wartę Poznań, triumfując 2:1.

W ostatnim sierpniowym meczu tych drużyn górą okazali się gracze z Nowego-Sącza, którzy po wyrównanym pojedynku wygrali 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył wtedy w 85. minucie, strzałem z rzutu karnego Maciej Małkowski. Sobotni pojedynek będzie także pretekstem do sentymentalnych powrotów. Asystentem trenera Kafarskiego jest Paweł Nowak, który reprezentował nasze barwy w latach 2013-2015. W Sandecji w przeszłości występował także Marcin Cabaj. Po drugiej stronie barykady również mamy graczy z historią w obu tych małopolskich klubach. Dariusz Łukasik był częścią dwóch awansów „Brązowych”: z III ligi do II oraz z II do Fortuna 1 Liga, rozgrywając łącznie 32 mecze i zdobywając w nich 4 gole. Bartłomiej Kasprzak występował natomiast w z zespołach juniorskich oraz rezerwach Garbarni. Cytowany przez oficjalną stronę klubu bardzo ciepło wspomina czas spędzony tutaj.  – Bardzo miło wspominam mój pobyt w Krakowie. Właśnie tam rozpoczęła się moja poważna przygoda z piłką nożną – powiedział. Podejrzewamy jednak, że na murawie nie będzie obowiązywała żadna taryfa ulgowa. Dla obu zespołów jest to bardzo ważny pojedynek.

Początek meczu 24. kolejki Fortuna 1 Liga pomiędzy Sandecją Nowy Sącz, a Garbarnią Kraków już w sobotę o godzinie 17:00.

24. kolejka Fortuna 1 Liga
Sandecja Nowy Sącz – Garbarnia Kraków
Sobota, 16. marca 2019, godz. 17:00, Nowy Sącz, Stadion im. Ojca Władysława Augustynka, ul. Kilińskiego 47
Fot. Urszula Rymarczyk

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe