Pierwsza drużyna

Z Łodzi wracamy bez punktów

,

W meczu 22. kolejki Fortuna 1 Liga Garbarnia Kraków przegrywa w Łodzi z miejscowym ŁKS-em 3:0. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Dani Ramirez, a jedno trafienie dołożył Rafał Kujawa.

Czterech zawodników pozyskanych przez Garbarnię zimą otrzymało szansę debiutu w barwach „Brązowych” przy Al. Unii Lubelskiej 2. Trener Bogusław Pietrzak w wyjściowej jedenastce umieścił Remigiusza Szywacza, Kamila Włodykę, Kamila Słomę, natomiast po przerwie na murawie zameldował się Maciej Firlej.

Sobotnie spotkanie znakomicie mogło rozpocząć się dla Garbarni. Już w 2. minucie meczu Patryk Serafin prostopadłym podaniem obsłużył Serhieja Krykuna, który znalazł się sam na sam z Michałem Kołbą. Górą z tej rywalizacji wyszedł golkiper gospodarzy. „Rycerze Wiosny” mieli większą przewagę w posiadaniu piłki, natomiast „Brązowi” koncentrowali się na podaniach za linię obrony. Kamil Słoma zagrał do Tomasza Ogara, ten znalazł się w dogodnej sytuacji, lecz arbiter odgwizdał pozycję spaloną. W 19. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, głową uderzał Bartłomiej Kalinkowski, lecz piłka po strzale zawodnika odbiła się od poprzeczki i opuściła pole gry. Dziesięć minut później ponownie było groźnie pod bramką strzeżoną przez Marcina Cabaja. Lewym skrzydłem atak gospodarzy napędzał Patryk Bryła, zwiódł dwóch obrońców Garbarni i w dogodnej sytuacji przestrzelił. ŁKS na prowadzenie wyszedł w 37. minucie meczu, gdy Dani Ramirez płaskim strzałem pokonał Marcina Cabaja. Hiszpan tuż przed przerwą podwyższył stan rywalizacji mocnym strzałem po ziemi.

W pierwszych minutach drugiej części gry większą przewagę osiągnęła Garbarnia, która za wszelką cenę chciała odwrócić losy meczu. Aktywny był Paweł Pyciak, który atakował prawą stroną boiska, a także Patryk Serafin, którego uderzenie z dystansu odbił w bok Michał Kołba. W 54. minucie meczu z rzutu wolnego uderzył Krzysztof Kalemba, lecz futbolówka minęła bramkę. Minutę później pojedynek „oko w oko” z Rafałem Kujawą wygrał Marcin Cabaj, a akcja szybko przeniosła się pod pole karne ŁKS-u. Tam składną trójkową akcje Garbarni finalizował Patryk Serafin, jednak piłka po mocnym strzale uderzyła tylko w boczną siatkę. Obie drużyny tworzyły sobie sporo dogodnych sytuacji, a po jednej z nich Rafał Kujawa podwyższył prowadzenie dla ŁKS-u. W końcowym fragmencie spotkania Paweł Pyciak uporał się z dwoma zawodnikami gospodarzy, wpadł w pole karne i podał do Grzegorza Gawle, jednak strzał pomocnika był za słaby, by pokonać bramkarza ŁKS-u.

Garbarnia Kraków: Cabaj – Pyciak, Garzeł, Kalemba, Szywacz – Masiuda (63′ Lech), Serafin, Włodyka, Słoma (81′ Gawle) – Ogar, Krykun (46′ Firlej)

ŁKS Łódź: Kołba – Grzesik, Sobociński, Rozwandowicz, Klimczak, Bryła (72′ Pyrdoł), Łuczak, Kalinkowski (67′ Wolski), Bielak, Ramirez, Kujawa (77′ Radionov)

22. kolejka Fortuna 1 Liga
ŁKS – Garbarnia 3:0 (2:0)
Bramki: Dani Ramirez 37′, 45′, Rafał Kujawa 57′
Żółte kartki: Sobociński, Ramirez – Garzeł, Szywacz
Sędzia główny: Tomasz Marciniak (Płock)
Widzów: 4979

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe