Pierwsza drużyna

Powtórzyć wynik z jesieni! Jedziemy do Łodzi

,

91 dni – tyle dokładnie minęło od ostatniej rywalizacji „Brązowych” w meczu o punkty w ramach rozgrywek Fortuna 1 Liga. Po zimowej przerwie zawodnicy wracają na pierwszoligowe boiska, a Garbarnia uda się do Łodzi, gdzie zmierzy się z tamtejszym ŁKS-em. Przyglądamy się, co słychać u naszych sobotnich rywali.

Łódzki Klub Sportowy po rundzie jesiennej znajduje z dorobkiem 37. punktów plasuje się na czwartej pozycji. Łodzianie mają dokładnie tyle samo oczek co trzecia Stal Mielec i tracą tylko jeden punkt do wicelidera – Sandecji Nowy Sącz. Podopieczni Kazimierza Moskala mają ambitne plany na rundę rewanżową, w które rzecz jasna wpisuje się walka o awans do Lotto Ekstraklasy.

Ełkaesiacy treningi wznowili 7. stycznia, a ich okres przygotowawczy podzielony był na dwa etapy. Pierwszy z nich zespół spędził w Polsce, natomiast w lutym drużyna wybrała się do tureckiego Side, na 12-dniowe zgrupowanie. Warto zaznaczyć, że dla ŁKS-u był to pierwszy od wielu lat zagraniczny obóz.

Podczas przygotowań do drugiej części sezonu 2018/2019 „Rycerze Wiosny” rozegrali dziewięć sparingów. Pięciokrotnie pokonując swoich rywali: Elanę Toruń, Polonie Środa Wielkopolska, Szachtior Karaganda, Sokół Aleksandrów Łódzki i Lechię Tomaszów. Dwie gry kontrolne odpowiednio z FK Armawir i Tarpiedą Biełaż Żodzino zakończyły się remisami, natomiast wyższość przeciwnika łodzianie musieli uznać w starciach z GKS-em Bełchatów i Zagłębiem Sosnowiec. Najskuteczniejszym zawodnikiem ŁKS-u podczas okresu przygotowawczego był Łukasz Sekulski. Napastnik z przeszłością w Ekstraklasie, który zimą zdecydował się na powrót do Polski zdobył osiem bramek.

W spotkaniu rozegranym w sierpniu triumfowała Garbarnia, która odniosła pierwsze po 44. latach zwycięstwo na pierwszoligowych boiskach. Bramki dla „Brązowych” zdobyli Tomasz Ogar i Krzysztof Kalemba, a samobójcze trafienie zanotował Jan Sobociński. Po stronie ełkaesiaków na listę strzelców wpisali się Jewhen Rodionow i Patryk Bryła.

Sobotnia rywalizacja z pewnością przejdzie do historii, bowiem spotkanie pomiędzy ŁKS-em, a Garbarnią będzie rozgrywane przy sztucznym oświetleniu. To debiut jupiterów na zmodernizowanym obiekcie w Łodzi.

22. kolejka Fortuna 1 Liga
Łódzki Klub Sportowy – Garbarnia Kraków
Sobota, 2. marca 2019, godz. 17:00, Łódź Al. Unii Lubelskiej 2

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe