Druga drużyna|Drużyny młodzieżowe

Wyróżnienie dla trenera Stanisława Śliwy na XXIV Gali MZPN

,

We wtorkowy wieczór w Sali Obrad Urzędu Miasta w Krakowie odbyła się uroczysta Gala, na której nastąpiło rozstrzygnięcie XXIV Plebiscytu na Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski w 2018 roku. W kategorii trener wychowawca młodzieży został wyróżniony trener Stanisław Śliwa.

Trzecie miejsce Krzysztofa Kalemby w kategorii Najlepszy Piłkarz w Małopolsce nie było ostatnim akcentem Garbarni podczas wtorkowej Gali. Wyróżnienie otrzymał także trener Stanisław Śliwa, którego praca i postawa została nagrodzona w kategorii trener wychowawca młodzieży. Obok niego wyróżnienia otrzymali także Marek Konieczny (Akademia Piłkarska 21 / Podgórze Kraków) oraz Kordian Wójs (Cracovia).

Stanisław Śliwa w Garbarni Kraków pełni funkcję koordynatora ds. szkolenia młodzieży, a także jest szkoleniowcem drużyn juniorów starszych oraz rezerw „Brązowych”, z którymi notuje bardzo dobre wyniki. W ubiegłym roku zespół juniorów starszych dowodzony przez trenera Śliwę był bardzo bliski wywalczenia awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-18, jednak w dwumeczu barażowym, po wyrównanej walce lepsza okazała się Elana Toruń.

W aktualnie trwającym sezonie Garbarnia Kraków rozgrywki Małopolskiej  Ligi Juniorów Starszych zwyciężyła, co warto zaznaczyć nie przegrywając ani jednego meczu. Zespół stracił tylko 5 bramek w 15. spotkaniach, a na wiosnę będzie rywalizował w Lidze Makroregionalnej. Druga drużyna Garbarni po rundzie wiosennej zajmuje trzecie miejsce w lidze okręgowej (grupa Kraków III), z  dwupunktową stratą do lidera.

Trenerowi Stanisławowi Śliwie serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe