Pierwsza drużyna

Sparingowe ostatki w Mielcu

,

Sobotni pojedynek z PGE FKS Stalą Mielec będzie ostatnim sprawdzianem dla podopiecznych Bogusława Pietrzaka, bowiem zimowy okres przygotowawczy dobiega końca. Spotkanie zostanie rozegrane na wyjeździe i będzie zamknięte dla mediów oraz publiczności, na wniosek sztabów szkoleniowych obu drużyn.

Mielczanie do rundy rewanżowej Fortuna 1 Liga przygotowywali się w Polsce, a także na 12-sto dniowym zgrupowaniu w Turcji. W trakcie okresu przygotowawczego podopieczni Artura Skowronka prezentowali dobrą formę na boisku, co potwierdzają wyniki w meczach kontrolnych. Stal nie przegrała ani jednego spotkania – zanotowała dwa remisy ( Cracovia, FC Navabahor Namangan) oraz cztery zwycięstwa (Sandecja Nowy Sącz, Rozwój Katowice, Korona Kielce, FC Sioni Bolonisi). Zespół z Podkarpacia podczas zagranicznych przygotowan do rundy wiosennej miał zaplanowany jeszcze jeden sparing, jednak do rywalizacji z Arsenałem Kijów ostatecznie nie doszło, ze względu na zalane boisko w tureckim Belek.

Podczas zimowej przerwy w rozgrywkach doszło do kilku zmian w kadrze zespołu z Mielca. Do drużyny dołączyli: Denis Gojko, Peter Dungel, Maciej Urbańczyk, Rafał Strączek oraz Łukasz Janoszka. Z klubu odeszli: Sebastian Bergier, Maksymilian Banaszewski, Mateusz Gancarczyk, Waldemar Gancarczyk, Tomasz Swędrowski, Szymon Sobczak, Arkadiusz Górka, Grzegorz Kuświk oraz 16-letni Kacper Sadłocha, który przeniósł się do RC Lens.

Stal Mielec po rundzie jesiennej plasuje się na najniższym stopniu podium, a do miejsca premiowanego awansem do Lotto Ekstraklasy traci zaledwie jeden punkt.

Garbarnia Kraków w trwającym sezonie dwukrotnie mierzyła się z zespołem Stali Mielec i niestety w obu starciach musiała uznać wyższość rywala.  Najpierw na inaugurację rozgrywek „Brązowi” przegrali 0:2, natomiast w rewanżowym starciu ulegli mielczanom 1:6.

PGE FKS Stal Mielec – Garbarnia Kraków
Sobota, 23.02.2019

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe