Pierwsza drużyna

Kontrolnie z Cracovią

,

W niedzielne południe „Brązowych” czeka piąty zimowy sprawdzian. Rywalem podopiecznych trenera Bogusława Pietrzaka będzie zespół Cracovii Kraków. 

Drużyna prowadzona przez trenera Michała Probierza po pierwszej części sezonu znajduje się na 10. pozycji w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy. „Pasy” zgromadziły na swoim koncie 27 oczek, a ich bilans to 20 bramek strzelonych i 21 straconych. Najlepszym strzelcem drużyny jest Hiszpan – Javi Hernández.

Cracovia ma już za sobą okres przygotowawczy i oczekuje na pierwszy mecz w Lotto Ekstraklasie. Ten nadejdzie w sobotę, a rywalem będzie gliwicki Piast, który pierwotnie miał być sparingowym przeciwnikiem Garbarni.

Do rundy rewanżowej zespół Cracovii przygotowywał się w Krakowie, a także na obozie w tureckiej Antalyi. Podopieczni Michała Probierza łącznie rozegrali pięć gier sparingowych. Zanotowali jedno zwycięstwo z Partizanem Belgrad, jedną porażkę – Prolter Nowy Sad oraz trzy remisy – Stal Mielec, Vejle Boldklub, Achmat Groźny. Największą skutecznością wykazał się Airam Cabrera – autor trzech trafień.

W przerwie zimowej do drużyny „Pasów” dołączyło dwóch ofensywnych zawodników. 25-letni Bojan Čečarić oraz rok starszy – Sergiu Hanca. Ponadto z wypożyczenia z chorzowskiego Ruchu powrócił bramkarz – Adam Wilk. Z klubem rozstali się Maciej Gostomski oraz Sierdier Sierdierow.

Transmisję z niedzielnego meczu przeprowadzi portal CFsport. Będzie ona dostępna pod poniższym linkiem.

Garbarnia Kraków – Cracovia Kraków
Niedziela, 10.02.2019, godz. 12:00 Kraków, ul. Rydlówka 23

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe