Pierwsza drużyna

Czwarty sparing, czyli gramy z Apklan Resovią Rzeszów

,

W najbliższą sobotę na Rydlówkę zawita drugoligowa Apklan Resovia Rzeszów, która sprawdzi formę podopiecznych Bogusława Pietrzaka. Będzie to czwarty test „Brązowych” w trwającym zimowym okresie przygotowawczym.

Rzeszowianie bardzo udanie zakończyli sezon 2017/2018, bowiem zajęli pierwsze miejsce na trzecioligowych boiskach, co zaowocowało awansem szczebel wyżej. Tam podopieczni trenera Szymona Grabowskiego po rundzie jesiennej znajdują się na ósmej pozycji z dorobkiem 29. punktów, co daje średnio 1,45 pkt. na mecz. Najlepszym strzelcem w ekipie z Podkarpacia jest 30-letni napastnik – Bartłomiej Buczek, który dobrze pamięta ostatnie starcie z Garbarnią w Krakowie, bowiem wówczas wpisał się na listę strzelców. W obecnym sezonie 30-latek wliczając rozgrywki Pucharu Polski dziewięciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali.

Sobotnia gra kontrolna będzie dla rzeszowian piątym sprawdzianem podczas zimowych przygotowań. Ich bilans to dwie porażki i tyle samo zwycięstw. Na początku, „Sovia” uległa Wisłoce Dębica 1:5, a później przegrała z Siarką Tarnobrzeg 0:1. Następnie wyszła zwycięsko z konfrontacji z Motorem Lublin 2:1, a trzy dni później w takich samych rozmiarach pokonała MKS Czarni Połaniec.

Jako ciekawostkę warto zaznaczyć, że obecny szkoleniowiec Resovii Rzeszów – Szymon Grabowski został wybrany najlepszym trenerem na Podkarpaciu w 2018 roku.

Ostatnie oficjalne rywalizacje Garbarni Kraków z Resovią miały miejsce w sezonie 2016/2017, jeszcze na szczeblu III ligi. Wówczas dwa zwycięstwa odnieśli „Brązowi”, którzy najpierw w delegacji po bramkach Szymona Kiebzaka i Michała Kitlińskiego wygrali 2:0, natomiast przed własną publicznością zwyciężyli 3:2. Na listę strzelców wpisał się ponownie Michał Kitliński, a także Tomasz Ogar i Marek Masiuda.

Transmisje z sobotniego meczu, tak jak w przypadku poprzedniego sparingu przeprowadzi portal CFsport za pośrednictwem platformy Polsport.LIVE. Transmisja odbędzie się w systemie PPV, i będzie dostępna pod poniższym linkiem.

https://polsport.live/cfsport/transmisja/183/sparing-garbarnia-krakow-fortuna-1-liga-resovia-rzeszow-2-liga

Garbarnia Kraków – Apklan Resovia Rzeszów
Sobota, 02.02.2019, godz. 12:00, ul. Rydlówka 23

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe