Pierwsza drużyna

Cenna lekcja w starciu z Puszczą Niepołomice

,

W trzecim zimowym sparingu Garbarnia Kraków uległa Puszczy Niepołomice 0:4. Na listę strzelców wpisali się Hubert Tomalski, Bartosz Żurek oraz dwukrotnie Marcin Orłowski.

Sobotni pojedynek lepiej rozpoczęła drużyna z Niepołomic, który od pierwszych minut miała optyczną przewagę w posiadaniu piłki i swobodnie konstruowała akcję ofensywne. Pierwsza groźna odpowiedź „Brązowych” nastąpiła w 20. minucie, gdy po dośrodkowaniu Filipa Wójcika zrobiło się groźnie pod bramką „Żubrów”. Kilka minut później bardzo groźnie uderzał Hubert Tomalski, jednak Marcin Cabaj sparował piłkę na rzut rożny. Ponad pół godziny trzeba było czekać na pierwsze trafienie, niestety dla drużyny przyjezdnej. Po prostopadłym podaniu futbolówkę do siatki skierował wspomniany wcześniej Tomalski. Tuż przed przerwą Garbarnia próbowała odpowiedzieć za sprawa Przemysława Lecha, jednak strzał pomocnika poszybował nad bramką. W dobrej sytuacji po podaniu od Filipa Wójcika znalazł się także Karol Kostrubała, jednak jego strzał w ostatniej chwili zablokował defensor gości.

Podobnie jak w poprzednich sparingach na drugą odsłonę spotkania, trener Bogusław Pietrzak wymienił praktycznie całą jedenastkę. Z minuty na minutę opady śniegu były coraz bardziej intensywne, a spotkanie toczyło się w zimowej scenerii, co nie ułatwiało zawodnikom w konstruowaniu akcji. Puszcza udokumentowała swoją lepszą dyspozycję trzykrotnie trafiając po przerwie. Swój dzień miał Marcin Orłowski, który w krótkim czasie ustrzelił dublet, a rzut karny w 81. minucie na bramkę zamienił Bartosz Żurek. Sparing bez wątpienia był cenną lekcją dla „Brązowych”.

Kolejna gra kontrolna Garbarni odbędzie się w sobotę – 2. lutego, kiedy to do Krakowa zawita zespół rzeszowskiej Resovii.

Garbarnia Kraków – Puszcza Niepołomice 0:4 (0:1)

32′ Tomalski, 62′, 73′ Orłowski, 81′ Żurek

Garbarnia Kraków: Cabaj – Pyciak, Czekaj, Kalemba, Górecki, Lech, Wójcik, Kalemba, Serafin, Krykun, Ogar oraz Nowak, Piszczek, Mruk, Kowalski, Szywacz, Wojcieszyński, Słoma, Włodyka, Kiebzak, zawodnik testowany

Puszcza Niepołomice: Przybysz, Furtak, Bartków (Stefanik),Stawarczyk, Mikołajczyk, Hajduk, Żytek, Uwakwe, Tomalski, Szczepaniak, Gwiazda oraz Smoleń – Zagórski, Stefanik, Stawarczyk (Bartków), Widejko, Wojtaszek, Sajdak, Kotwica, Żurek, Wojtaszek, Orłowski

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe