Pierwsza drużyna

„Żubry” z Niepołomic przyjeżdżają na Rydlówkę

,

Trzecim styczniowym sprawdzianem Garbarni Kraków będzie rywalizacja z Puszczą Niepołomice. Początek spotkania w sobotę o godzinie 12:00. Mecz zostanie rozegrany na sztucznym boisku przy ul. Rydlówka 23.

Podopieczni Bogusława Pietrzaka mają za sobą już dwie gry kontrolne w trwającym okresie przygotowawczym. „Brązowi” najpierw pokonali swoich młodszych kolegów – drużynę złożoną z młodzieżowców Garbarni, a przed tygodniem wyszli zwycięsko z konfrontacji z Wisłą Kraków. Oba spotkania zakończyły się takim samym rezultatem – 3:2.

Drużyna z Niepołomic zajmuje szóste miejsce w tabeli Fortuna 1 Liga z dorobkiem 30. punktów i cały czas jest w grze w rozgrywkach Pucharu Polski. W nich niepołomiczanie wyeliminowali ekstraklasową – Wisłę Płock meldując się w 1/4 finału. Tam podopieczni Tomasza Tułacza zmierzą się z Miedzią Legnica.

„Żubry” swoje przygotowania do rundy wiosennej wznowiły 10. stycznia, tradycyjnie rozpoczynając od badań. W kolejnych dniach drużyna trenowała na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce, a następnie udała się na mini zgrupowanie do Szalowej, które zakończyła bezbramkową grą kontrolną z MFK Karvina. We wtorek niepołomiczanie mierzyli się z krakowską Wisłą i podobnie jak „Brązowi” pokonali ekipę dowodzoną przez Macieja Stolarczyka 3:2. Dzień później Puszcza rywalizowała ze Stalą Stalowa Wola, której uległa 1:4. W spotkaniu wystąpiło wielu zawodników będących częścią juniorskiej drużyny, a także zawodnicy testowani.

W Niepołomicach doszło do kilku zmian kadrowych. Skrócone zostało wypożyczenie Krzysztofa Drzazgi – najskuteczniejszego zawodnika w talii trenera Tomasza Tułacza, który powrócił do Wisły Kraków. Do Zagłębia Sosnowiec przeniósł się z kolei Dawid Ryndak. Do drużyny dołączył Bartosz Widejko, który do małopolski trafił z ŁKS-u Łódź. Z „Żubrami” trenowali także gracze, którzy jesień spędzili na wypożyczeniu.

Ostatnie bezpośrednie starcie pomiędzy obiema drużynami odbyło się 3. listopada. Przebieg spotkania był bardzo wyrównany, jednak decydujący cios zadał Krzysztof Drzazga lobując Marcina Cabaja, tym samym zapewniając swojej drużynie trzy oczka.

Transmisje z sobotniego meczu przeprowadzi portal CFsport za pośrednictwem platformy Polsport.LIVE, o czym informowaliśmy TUTAJ.

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe