Pierwsza drużyna

Drugi zimowy sparing, czyli gramy z Białą Gwiazdą!

,

Środowa gra wewnętrzna z młodzieżowcami Garbarni Kraków, była dla podopiecznych Bogusława Pietrzaka pierwszym sparingiem podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej Fortuna 1 Liga. Kolejnym sprawdzianem dla „Brązowych” będzie rywalizacja z 13-krotnym mistrzem Polski – Wisłą Kraków, która odbędzie się w sobotę o godzinie 12:00 w Myślenicach.

Biała Gwiazda okres przygotowawczy rozpoczęła dwa dni później od „Brązowych”, bo w środę 9. stycznia. Wiślacy mają za sobą jedną grę kontrolną, w której pokonali swoją imienniczkę z Sandomierza 3:2. Do siatki rywala trafili Jesús Imaz, Matej Palčič oraz 16-letni Aleksander Buksa, którego brat – Adam, w przeszłości reprezentował barwy młodzieżowych drużyn Garbarni.

Zespół prowadzony przez Macieja Stolarczyka po 20. kolejkach Lotto Ekstraklasy zajmuje ósme miejsce z dorobkiem 29. punktów. Podczas przerwy zimowej doszło do kilku zmian personalnych w kadrze Białej Gwiazdy. Klub opuścili: Zdeněk Ondrášek, Dawid Kort, Jakub Bartkowski, Zoran Arsenić, z kolei z wypożyczeń powrócili: Krzysztof Drzazga, Wojciech Słomka oraz Kacper Chorążka. Z ekipą trenera Macieja Stolarczyka trenują dobrze znani pod Wawelem Jakub Błaszczykowski oraz Łukasz Burliga.

Ostatni pojedynek pomiędzy Garbarnią, a krakowską Wisłą miał miejsce 19. czerwca 2010 roku, a stadion przy ul. Rydlówka 23 odwiedziło niespełna 1500 osób. „Brązowi” rozpoczynali przygotowania do III-ligowych zmagań w grupie małopolsko-świętokrzyskiej, z kolei Biała Gwiazda jako wicemistrz Polski szykowała się do walki o Ligę Europejską. Mecz rozgrywany w deszczowej aurze zakończył się zwycięstwem wiślaków 3:1, a jedyną bramkę dla „Garbarzy” zdobył Paweł Kosowicz. Z przymrużeniem oka można napisać, że sparing z Wisłą Kraków miał pozytywny wpływ na zespół Garbarni, bowiem podopieczni Krzysztofa Szopy sezon 2010/2011 zakończyli na pierwszym miejscu, ostatecznie meldując się w II lidze.

Bardzo dobrze tamten pojedynek pamiętają kapitan „Brązowych” – Krzysztof Kalemba oraz ikona Białej Gwiazdy – Paweł Brożek, którzy do dziś reprezentują barwy odpowiednio Garbarni i Wisły Kraków.

Transmisję z sobotniego meczu przeprowadzi Wisła TV. Pierwszy gwizdek w sobotnie południe.

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe