Drużyny młodzieżowe|Pierwsza drużyna

Pierwsza drużyna lepsza od młodzieżowców

,

W wewnętrznym sparingu „Brązowych” lepsi okazali się zawodnicy Bogusława Pietrzaka, którzy pokonali drużynę złożoną z młodzieżowców 3:2. Bramki zdobywali: Tomasz Ogar, Filip Wójcik, Wojciech Wojcieszyński, z kolei dla podopiecznych Stanisława Śliwy trafili Dominik Zalejski oraz Marcin Buda.

W samo południe rozpoczął się pierwszy tegoroczny sparing Garbarni Kraków. Podopieczni Bogusława Pietrzaka mierzyli się z młodzieżowcami. Spotkanie lepiej rozpoczęli młodsi zawodnicy, którzy już w piątej minucie gry wyszli na prowadzenie. Po przejęciu piłki w środkowej strefie boiska, lewym skrzydłem popędził Zalejski, który z 16. metra strzałem po ziemi zaskoczył Kamila Nowaka.

Do wyrównania doprowadził Tomasz Ogar, który uderzył z 25. metrów, bramkarz próbował interweniować, jednak piłka po jego rękach zatrzepotała w siatce. Chwilę później zakotłowało się pod polem karnym młodszych zawodników Garbarni, a „Ogi” po uderzeniu głową ostemplował poprzeczkę. Futbolówka przekroczyła linię bramki, jednak sędzia dopatrzył się przewinienia i odgwizdał rzut wolny.

Kilka minut później było już 2:1. Garbarnia odzyskała piłkę na własnej połowie i wyprowadziła kontratak. Piłka trafiła do Filipa Wójcika, który po indywidualnej akcji i minięciu dwóch obrońców wpadł w pole karne i z zimną krwią celnie uderzył po długim rogu.

Młodszy zespół Garbarni łatwo nie dawał za wygraną i ambitnie walczył o korzystny rezultat. W drugiej części gry po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, arbiter odgwizdał rzut karny po zagraniu defensora „Brązowych”. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Marcin Buda, tym samym doprowadzając do remisu.

Ostatnie słowo podczas środowej potyczki należało do pierwszoligowej Garbarni, która decydującą bramkę zdobyła po rzucie karnym. Do piłki stojącej na jedenastym metrze podszedł Wojciech Wojcieszyński, nie dając szans golkiperowi.

Fot. Paweł Apostolski

Garbarnia Kraków – Garbarnia Kraków II 3:2 (2:1)

Bramki: Ogar, Wójcik, Wojcieszyński  – D. Zalejski, Buda

Garbarnia Kraków: I połowa: Nowak – Piszczek, Garzeł, Mruk, Górecki – Wójcik, Masiuda, Włodyka, Serafin – zawodnik testowany, Ogar

II połowa: Nowak – Pyciak, Czekaj, Mruk (Górecki), Kowalski – Krykun, Kostrubała, Wojcieszyński, zawodnik testowany, Gawle, Kiebzak

Garbarnia Kraków II: I połowa: Wilczek – Strzeboński, Penszkal, Pasternak, Baranik, Paczka, Kołton, Dzierżak, D. Zalejski, Radłowski, Apostolski

II połowa: Wilczek – Zygmunt, Dzierżak, Trojan, Burkowicz,  N. Zalejski (Kolendowski), Zięba (Klimczyk), Baran, Bierówka, zawodnik testowany, Buda (Kowalczyk)

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe