Pierwsza drużyna

Poniedziałek pod znakiem testów

,

Zawodnicy Garbarni w poniedziałek przechodzili testy szybkościowe oraz wydolnościowe.

Punktualnie o godzinie 12:30 drużyna Garbarni wraz ze sztabem szkoleniowym spotkała się w hali sportowej przy ul. Niebieskiej. Pół godziny później rozpoczęła się rozgrzewka, która była wstępem do pierwszej części testów. Prowadził ją trener Mateusz Sobota, a wszystkiemu bacznie przyglądał się szkoleniowiec „Brązowych” – Bogusław Pietrzak.

W tym samym czasie, gdy zawodnicy przygotowywali się do testów szybkościowych, rozstawiany był specjalistyczny sprzęt do pomiaru prędkości. Wszystko to na odpowiednich odległościach, tak aby zgromadzić jak najlepsze dane. Każdy z piłkarzy wykonał kilka prób biegowych. Zgromadzony materiał będzie analizowany  i porównywany z tym uzyskanym w grudniu. – „Po pierwszym tygodniu treningów będziemy mogli zobaczyć na jakim jesteśmy etapie i jak dalej zaplanujemy naszą pracę” – powiedział Mateusz Sobota.

Oglądając mecze Garbarni można było zaobserwować, że największym sprinterem jest Serhii Krykun. Kto jeszcze wyróżnia się swoją szybkością? „Oprócz Krykuna jeden z lepszych rezultatów uzyskał Grzegorz Gawle. Pamiętajmy jednak, że nie każdy zawodnik na danej pozycji musi być super szybki. Bardzo rzadko zdarza się tak, że zawodnik posiada wszystko – jest wydolny i szybki” – dodał asystent trenera Pietrzaka.

Po południu  zespół przeniósł się do klubowej siłowni, gdzie została zbadana wydolność zawodników przy pomocy rowerka, który co jakiś czas zwiększał swoją moc.

We wtorek „Brązowi” odbędą dwie jednostki treningowe – na siłowni oraz na boisku, natomiast na środę został zaplanowany pierwszy tegoroczny sparing. Przed południem pierwsza drużyna Garbarni zmierzy się juniorami.

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe