Pierwsza drużyna

Pierwszy trening w nowym roku za nami. Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęte!

,

W poniedziałkowy poranek drużyna Garbarni Kraków wznowiła treningi, tym samym inaugurując przygotowania do rundy wiosennej Fortuna 1 Liga.

Punktualnie o godzinie 9:00 zawodnicy wraz ze sztabem szkoleniowym pojawili się przy ul. Rydlówka 23, a chwilę później po raz pierwszy w tym roku wybiegli na boisko treningowe. Zajęcia miały charakter wprowadzający, jednak nie brakowało ćwiczeń z piłką. „Zawodnicy mieli do zrealizowania zadania domowe i z tego co było dziś widać to w dużym stopniu je zrealizowali, co świadczy o ich profesjonalizmie. Był to trening wprowadzający do piłki” – wyjawił trener Bogusław Pietrzak.

Tradycyjnie rozpoczęto od rozgrzewki, a następnie przechodzono do bardziej zaawansowanych ćwiczeń. Jednym z punktów sesji treningowej była rywalizacja na zmniejszonym polu gry, a pierwszą bramkę w 2019 roku dla Garbarni Kraków zdobył Szymon Kiebzak. Jaki jest plan na najbliższe dni? – „Przede wszystkim będziemy pracowali nad szybkością i siłą dynamiczną, co za tym idzie również nad wydolnością i wytrzymałością, aby w końcówkach meczów być zespołem który nie będzie odstawał od przeciwnika” – wyjaśnił szkoleniowiec.

– „Nasza cała praca będzie polegała na tym aby te proporcje odwrócić, czyli strzelmy więcej bramek, a mniej straćmy” – dodał.

Z drużyną po raz pierwszy trenował ofensywnie usposobiony pomocnik – Kamil Włodyka, który w ostatnich dniach dołączył do Garbarzy. – „Najkrótsza charakterystyka Kamila to to, że jest to zawodnik ofensywny i kreatywny. Przede wszystkim podający i otwierający akcje. Oglądałem w akcji Kamila i wiem jakie ma możliwości” – ocenił trener.

W zajęciach udziału nie wziął Marcin Cabaj, który do treningów z zespołem powróci w poniedziałek, a także Mateusz Węsierski, Michał Wrześniewski, Łukasz Pietras, Szymon Kobusiński, Damian Nieśmiałowski, którzy dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów, o czym informowaliśmy w osobnym komunikacie. – „Chcemy wzmocnić przede wszystkim nasz bok obrony. Bardzo ważna w zespole jest rywalizacja, a na tych pozycjach ta rywalizacja jest najsłabsza” – odniósł się do ruchów kadrowych szkoleniowiec.

Sparingowy maraton „Brązowi” rozpoczną od potyczki z juniorami naszego klubu. Mecz zaplanowano na sobotę 19. stycznia. – „Widziałem jesienią dwa mecze juniorów i uważam, że będzie warto zmierzyć się z nimi, aby zobaczyć ich na tle pierwszej drużyny. Kto wie, może coś fajnego się urodzi” – zakończył Bogusław Pietrzak.

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe