Pierwsza drużyna

B. Pietrzak: Jeden błąd zadecydował, że przeciwnik strzela bramkę

,

Komentarz trenera Bogusława Pietrzaka po meczu 17. kolejki Fortuna 1 Liga, w którym to Garbarnia Kraków mierzyła się z Puszczą Niepołomice.

– Na wstępie chciałem pogratulować trenerowi gości. Z zazdrością przysłuchiwałem się temu co mówił pan trener. Jesteśmy w zupełnie innej sytuacji. Mam nadzieję, że doczekamy się takiego pasma co nasi rywale i ono nas wywinduje do góry.

– Cofnę się na chwilę do Olsztyna, bo mój zespół zagrał dziś diametralnie inne spotkanie. Zakończyło się ono takim samym rezultatem, jednak były to dwa zupełnie inne mecze. Idąc tutaj usłyszałem, że to taki typowy mecz na remis, niestety u nas jeden błąd zadecydował, że przeciwnik strzela bramkę. Cóż, wyciągamy wnioski cały czas, pozostało nam 5 kolejek i mam nadzieje, że jeszcze jesienią zapunktujemy.

– Wiedzieliśmy z jakim przeciwnikiem dzisiaj gramy, jak jest ustawiony. Gramy troszeczkę podobnie na tym etapie i ktoś tę pracę fizyczną musi wykonać. Ja kalkulowałem, że Tomasz Ogar oraz Jakub Wróbel wejdą i pojawi się jakość z przodu.  W pierwszej połowie nie zakładałem, że stracimy bramkę. Chciałem rozgrywać końcówkę meczu przechodząc do innego ustawienia. Niestety ta bramka padła, potem już było mało czasu. Był to bardzo dynamiczny układ. Taki był plan, że Tomasz Ogar wejdzie z ławki rezerwowych.

– Na te 5 kolejek, które zostały mój optymizm opieram na reakcji zawodników, na bodźce które dostają. Ja jestem w klubie niecały miesiąc, ja się ich uczę, a oni mnie. Zawodnicy dostają zadania i mogę powiedzieć, że dobrze reagują, wręcz bardzo dobrze. Ta kadra jest troszeczkę niezbilansowana. Drobny błąd w ustawieniu w defensywie doprowadza bezpośrednio do straty gola. Nie daleko od bramki, bo to wszystko się może zdarzyć, ale tam z tyłu ktoś musi zabezpieczyć. Nie chcę sprowadzać, że to jeden z zawodników, bo to zawsze cały zespół traci bramkę. My przystępowaliśmy dziś do meczu bez ostoi defensywny, którzy rządzi i dzieli. Mówię o Arkadiuszu Garzle. Ale to jest gdybanie. Ten zespół, ta grupa ludzi bardzo dobrze reagują. Jestem optymistą.

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe