Pierwsza drużyna

Po kolejne ligowe punkty do Olsztyna

,

Dzięki wtorkowemu zwycięstwu nad GKS Katowice “Brązowi” już w nieco lepszej sytuacji rozegrają mecz ze Stomilem Olsztyn. Nasz sobotni rywal zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli.

“Młode Lwy” mają za sobą bardzo intensywny tydzień. W ubiegły piątek na stadionie przy Reymonta rozgrywali spotkanie z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza, by już we wtorek mierzyć się na z GKS Katowice. Wyjazd do Katowic okazał się być bardzo udany, bowiem podopieczni Bogusława Pietrzaka w dobrym stylu wywieźli trzy punkty, tym samym przerywając niechlubną serię czterech meczów bez zwycięstwa. W grze Garbarni można zaobserwować już filozofię nowego szkoleniowca, który tak skomentował przygotowania drużyny do sobotniego meczu z bezpośrednim sąsiadem w tabeli. – Czasu było mało od wejścia do zespołu w ubiegły poniedziałek. Już wtedy zapadły decyzje,  jeśli chodzi o obciążenia drużyny. Natomiast cały czas “grzebiemy” przy ustawieniach taktycznych i analizie przeciwnika. Zespół gra na swoim potencjale, kreatywności, inteligencji. My tylko podpowiadamy. Żeby zespół mógł funkcjonować w jakimś nowym systemie, musi minąć trochę czasu. Trudno przez jedne, dwa zajęcia zmienić nawyk zawodnika. W praktyce to wygląda tak, że wprowadzamy jakieś zmiany i zawodnik mówi “Panie trenerze, ale ja zawsze tak to robiłem”. OK, ja to szanuję, ale od dziś jako zespół działamy w ten sposób. Pracowaliśmy więc głównie nad analizą przeciwnika, aby wykorzystać ich słabe i silne strony. Zwycięstwo w Katowicach to nie jedyny powód do zadowolenia, także sytuacja zdrowotna w drużynie uległa znacznej poprawie. Przy ustalaniu osiemnastki meczowej trener Pietrzak nie mógł skorzystać tylko z Szymona Kiebzaka, który ma stłuczony mięsień czworogłowy.

Zespół Stomilu Olsztyn pod wodzą nowego szkoleniowca Piotra Zajączkowskiego zanotował jak na razie dwa remisy. W obu tych meczach musiał odrabiać straty. Najpierw nasi najbliżsi rywale przed własną publicznością zremisowali 2:2 z Puszczą Niepołomice (lecz już po dwudziestu minutach przegrywali 0:2). Ostatecznie udało się odrobić straty, a bramka na wagę jednego punktu padła w przedostatniej minucie spotkania. Natomiast w środku tygodnia olsztynianie wydarli remis Bruk-Bet Termalice Nieciecza. W 84. minucie do wyrównania doprowadził Miłosz Trojak. Stomil Olsztyn w dalszym ciągu czeka na przełamanie serii meczów bez zwycięstwa, ostatnie bowiem nastąpiło 22. września. Oba zespoły spotkały się ze sobą już w sezonie 2011/2012 w drugiej lidze. U siebie “Młode Lwy” zwyciężyły wtedy 2:1, natomiast w rewanżu ulegliśmy 0:3.

Początek pojedynku ze Stomilem Olsztyn już w sobotę  o godzinie 18:00.

Michał Jeleń

Wszystkie spotkania Garbarni Kraków możesz obstawiać na www.efortuna.pl

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe