Pierwsza drużyna

Kto zwycięży – „Młode Lwy”, czy „Słonie”?

,

Po przerwie na mecze reprezentacji wracają spotkania Fortuny I Ligi. W ramach 15. kolejki piłkarze Garbarni Kraków podejmą na Stadionie Miejskim w Krakowie tegorocznych spadkowiczów z Ekstraklasy, czyli zespół Bruk-Bet Termalicę Nieciecza.  Początek spotkania już w piątek o godzinie 18:00.


Ekipa “Brązowych” ma przed sobą bardzo intensywny tydzień. Piłkarze już pod wodzą nowego sztabu szkoleniowego w ciągu ośmiu dni rozegrają trzy mecze z sąsiadami w tabeli (Bruk-Bet Termalica Nieciecza, GKS Katowice, Stomil Olsztyn). Bogusław Pietrzak nie zamierza jednak wytwarzać dodatkowej presji, jak powiedział w obszernym wywiadzie – Presja związana z tymi meczami tylko generuje dodatkowe problemy. Ja ich nie mam. Nie zamierzam podnosić rangi tych meczów. Dla mnie większym problemem jest to, jak skutecznie przekazać to, co chcę osiągnąć w sposobie grania zawodnikom na treningu, jak tego nie skomplikować, jak to uprościć, a nie powiedzieć im „słuchajcie to jest mecz o sześć punktów”. Nie ma meczów o sześć punktów, nie ma meczów nieważnych, mniej ważnych. Każdy jest taki sam – skomentował.

Oba zespoły miały dodatkowy tydzień na przygotowanie do piątkowego starcia. Większość spotkań 13. kolejki bowiem zostało przełożonych ze względu na powołania do reprezentacji narodowych. I tak Garbarnia wyjazdowe spotkanie z GKS Katowice rozegra 23. października, a Bruk-Bet Termalica Nieciecza dzień później będzie podejmować u siebie Stomil Olsztyn. Najbliższy mecz będzie czwartym pojedynkiem “Młodych Lwów” ze “Słoniami”. W sezonie 2007/08 w IV lidze dwa razy musieliśmy uznać wyższość przeciwnika. Rok później obie ekipy spotkały się już poziom wyżej, gdzie padły wyniki remisowe.  Nie tak dawno jeszcze zawodnikiem Termalici był Dawid Nowak. W Bruk-Becie Termalice grał  także w latach 2012- 2017 nasz obecny napastnik Jakub Wróbel.
Zespół z Niecieczy zajmuje 15. miejsce w tabeli z dwunastoma punktami na koncie. W ostatniej kolejce podzielili się punktami z kolejnym pierwszoligowym zespołem z Małopolski, czyli Puszczą Niepołomice. Szybkim trafieniem już w pierwszej minucie popisał się Vladislavs Gutkovskis. Zdobywca bramki jednak kilka chwil później musiał opuścił boisko z kontuzją. Ostatecznie w Niecieczy padł remis 2:2. “Brązowi” natomiast mają ostatnio za sobą porażkę 0:1 z Chrobrym Głogów, choć w drugiej połowie to krakowski klub był stroną przeważającą. W dalszym ciągu czekają więc na nadejście przełamania, a pomóc w tym ma osoba nowego szkoleniowca Bogusława Pietrzaka, który w tym tygodniu podpisał kontrakt z Garbarnią.

Początek “Derbów Małopolski” już w najbliższy piątek o godzinie 18:00. Bilety na to spotkanie można nabywać cały czas przez internet garbarnia.krakow.kupbilety.pl, a w dniu meczu od godziny 15:00 w Strefie Kibica przy ulicy Reymonta. Pokażmy “Brązowym” nasze wsparcie i licznie spotkajmy się #NaStadionie.

Michał Jeleń

Wszystkie spotkania Garbarni Kraków możesz obstawiać na www.efortuna.pl

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe