Klub

Zmiana na stanowisku trenera w Garbarni

,

Zarząd RKS Garbarnia Kraków informuje, że Mirosław Hajdo nie jest już trenerem pierwszoligowej drużyny. Nowym szkoleniowcem „Brązowych” został od 15 października 2018 Bogusław Pietrzak.

Bogusław Pietrzak był szkoleniowcem seniorów m.in. ŁKS, Ruchu Chorzów, Pogoni Szczecin i Piasta Gliwice. Ostatnie dziesięć lat spędził w Chorzowie przy ul. Cichej 6, gdzie najpierw objął pierwszy zespół „Niebieskich”, a następnie był koordynatorem ds. szkolenia młodzieży, zajmował się skautingiem, a także pełnił funkcję menedżera.

Mirosław Hajdo był związany z „Brązowymi” od 9 września 2014 roku. Pracę w Garbarni rozpoczynał na szczeblu III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. W sezonie 2015/2016 Garbarnia po wygraniu rywalizacji grupowej minimalnie uległa w barażowym dwumeczu. W sezonie następnym Mirosław Hajdo wraz z „Brązowymi” wywalczył awans do II ligi, z kolei rok później po wygranym barażu z Pogonią Siedlce, Garbarnia po 44 latach awansowała na zaplecze Ekstraklasy.

Trenerowi Mirosławowi Hajdo dziękujemy za  owocną, nacechowaną sukcesami, pracę wykonaną przy ul. Rydlówka 23 i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe