MLJS: Cztery bramki i zwycięstwo w Słopnicach

,

Trzy punkty ze Słopnic wywieźli juniorzy starsi Garbarni Kraków. Podopieczni Stanisława Śliwy pewnie pokonali miejscowy Sokół 4:0, i tym samym utrzymali pozycję lidera w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych. Dwie bramki dla „Brązowych” zdobył Damian Zięba, a po jednym trafieniu dołożyli Marcin Buda i Konrad Wąsik.

W sobotni poranek w Słopnicach mierzyły się ze sobą drużyny, których sytuacja w tabeli jest zgoła odmienna. Garbarnia na mecz z Sokołem przyjechała jako lider Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych, z kolei gospodarze przed tym pojedynkiem plasowali się na przedostatniej pozycji. „Brązowi” od samego początku zaciekle atakowali bramkę rywali, chcąc jak najszybciej zdobyć bramkę i wywieźć trzy punkty do Krakowa. W 2. minucie spotkania po dośrodkowaniu Kacpra Guguły z rzutu rożnego i strzale głową Marcina Budy, piłkę zmierzającą do bramki wybił defensor gospodarzy. Następnie Dawid Pasternak popisał się dalekim, celnym przerzutem do Budy, który znalazł się na 7. metrze, jednak w tej sytuacji napastnik nieczysto trafił w futbolówkę, przez co golkiper Sokoła bez problemu obronił uderzenie. Cztery minuty później Buda wyłożył piłkę Bartoszowi Główczykowi, który w wybornej sytuacji trafił wprost w bramkarza. W 19. minucie meczu pierwszy celny strzał na bramkę Garbarni oddał Sokół, za sprawą Grzegorza Kowalczyka, jednak na posterunku był Mateusz Buryło. Podopieczni Stanisława Śliwy w dalszym ciągu napierali na bramkę rywali. Po wyrzucie z autu Oskara Baranika, przewrotką strzelał Norbert Bierówka, jednak i tym razem górą był Kamil Krzysztofiak. W 41. minucie meczu znakomitym dalekim przerzutem do Wąsika popisał się Piotr Dzierżak, ten podał na szesnasty metr do Damiana Zięby, który ulokował piłkę w bramce, dając prowadzenie „Brązowym”. Tuż przed zejściem na przerwę strzelał Bierówka, jednak uderzenie zostało zablokowane. Po pierwszych 45. minutach Garbarnia skromnie prowadziła 1:0, choć stworzyła sobie kilka naprawdę dogodnych sytuacji.

Znakomicie dla „Brązowych” rozpoczęła się druga część spotkania. Trzy minuty po wznowieniu gry, błąd w polu karnym popełnił bramkarz Sokoła, który faulował Budę. Sędzia wskazał na wapno, a jedenastkę bez problemu wykorzystał sam poszkodowany. Drugi cios po przerwie Garbarnia zadała w 52. minucie spotkania. Wąsik prostopadle podał do Główczyka, ten przedłużył do Budy, napastnik znalazł się w polu karnym i odegrał do Zięby, który skutecznie uderzył z pierwszej piłki, wpisując się na listę strzelców po raz drugi. Kwadrans później z rzutu wolnego dośrodkował Guguła, wprost na głowę Wąsika, który umieścił piłkę tuż obok słupka, tym samym ustalając wynik spotkania na 4:0. „Brązowi” nadal atakowali, jednak nie udało się zdobyć kolejnych bramek. Dobrą okazję miał Zięba, który uderzał z dystansu, a następnie dobijał Mateusz Piotrowski, jednak w obu sytuacjach górą był bramkarz gospodarzy. Blisko piątej bramki było tuż przed końcowym gwizdkiem, jednak z piłką w polu karnym minął się Pasternak. Sobotni pojedynek toczył się pod dyktando Garbarni, która miała pełną kontrolę nad spotkaniem.